R5 5600 için soğutucu önerisi

Sgt.Revenger

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:Ryzen 5 1600
Anakart:Asus prime a320m-F
Ekran Kartı:Gtx 1650
Kasa:Darkflash skywalker
Depolama:256gb ssd
Ram:16 Gb 3000mhz
Yakın zamanda işlemcimi değiştireceğim. Sıvı soğutma almayı planlıyorum. Ama arada aklım kule tipi olanlara gitmiyor değil. Sizce hangisi almalıyım? Alacağım işlemci Ryzen 5 5600.

Bende de 5600X var normal fan ile calisiyordu ya biraz görünüş biraz işlev dedim kule tipi alabilirdim ama dedigim gibi kasa guzeldirsun diye 240mm sıvı soğutma aldım :)

Sıvı soğutma en az 360 mm ve üstünde hatrı sayılır soğutma performansı farkı oluşturuyor. Daha altı sıvı sogutmalarda alacağın performans iyi bir kule tipi hava soğutmayla aynı olur genelde. Burada senin vereceğin karar görsel olarak iyi mi dursun yoksa işinimi görsün?

Tamamdır o zaman ID-Cooling SE214 XT güzel duruyor yorumları da iyi onu alırım hem daha uyguna gelir sıvı soğutmaya göre

Tamamdır o zaman ID-Cooling SE214 XT güzel duruyor yorumları da iyi onu alırım hem daha uyguna gelir sıvı soğutmaya göre
Daha bütçe varsa 240mm yada 280mm dengi olup daha iyiv olan soğutmalar da var atabilirim. 3.000 tl bütçe yeterli.

Fuma 3 CPU Hava Soğutucu, Intel LGA1700, LGA1151, AMD AM5/AM4/Ryzen 120mm, Çift Kuleler, Siyah Üst Kapak Amazon.com.tr

İ9 13900KF yi çok iyi soğutuyor. Sizin işlemciniz kendisini Arktik'de zannedebilir. Hem ileride yükseltirseniz onada yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı