R5 5600 işlemci ile 3600MHz RAM stabil çalışır mı?

Eren186

Picopat
Daha fazla  
Aktif olarak kullandığım 2x8 3000MHz'lik RAM'lerimi değiştirmek istiyorum 2x16 GB'a geçiş yapacağım.
Ryzen 5 5600 işlemcim.
ASUS Prime B450M K-ıı anakartım mevcut.
3200 MHz ile 3600MHz arasında fark var mıdır veya 3600MHz alıp işlemcim de sorun yaşar mıyım? F/P öneriniz varsa çok memnun olurum.
Ek olarak ileride sistemimi de güncelleyeceğim.

Peki 3200MHz alıp fiyattan kıssam üstüne OC yapsam bir fark değişir mi? Yoksa direkt 3600MHz mı almalıyım?

RAM'e yapılan overclock işlemciye yapılan overclocktan daha etkilidir Ryzen işlemcilerde. Güzel bir 3600Mhz CL16 alıp (bellekleri dandik olanlar genelde CL18'dir bu hızda) gecikmelerini birazcık daha düşürürsen uçmaya başlar.

RAM'e yapılan overclock işlemciye yapılan overclocktan daha etkilidir Ryzen işlemcilerde. Güzel bir 3600MHz CL16 alıp (bellekleri dandik olanlar genelde CL18'dir bu hızda) gecikmelerini birazcık daha düşürürsen uçmaya başlar.

Peki güzel bir 3600MHz F/P önerebilir misiniz hocam?

Peki güzel bir 3600MHz F/P önerebilir misiniz hocam?

Bu saatten sonra f/p ve güzel bellek, kontrolcüye sahip RAM'ler ancak ikinci elden temin ediliyor. Üreticilerin çoğu iyi DDR4 RAM'lerinin üretimini durdurdu DDR5'den sonra. Varsa yoksa ucuz maliyetli çöpleri basıyorlar.

Bu saatten sonra F/P ve güzel bellek, kontrolcüye sahip RAM'ler ancak ikinci elden temin ediliyor. Üreticilerin çoğu iyi DDR4 RAM'lerinin üretimini durdurdu DDR5'ten sonra. Varsa yoksa ucuz maliyetli çöpleri basıyorlar.

İkinci el benim için uygun hocam sizi yormayacaksa önerin ben ikinci elden bakayım.

İkinci el benim için uygun hocam sizi yormayacaksa önerin ben ikinci elden bakayım.

İkinci el piyasası dağılmış ama şansına Micron E-Die bellek barındıran Corsair buldum.

Geri
Yukarı