R5 5600 RTX 3060 Ti sistem 75 dereceye ulaşıyor

DemonSlayersl335

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim Ryzen 5 5600 işlemci RTX 3060 Ti ekran kartı Gigabyte A520M-K V2 anakart XPG Gammix D30 2x8 GB RAM agi marka M.2 SSD 512 GB bitfenix nova mesh SE tg kasa Xigmatek X-Power 600W 80+ Bronze güç kaynağı var. Bilgisayar boşta dururken işlemci 70-75 derecelerde geziniyor (stok soğutucu kullanıyorum) neden bu kadar ısındığını açıklayabilirseniz ve çözümü söyleyebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 80 derece sınır. Onun üzeri telaşlanmanız gerekir. Yanlış okumuşum :). Boşta yazıyormuş. Stok soğutucu yetmiyor olabilir. Termal macunu kurmuş olabilir.

Ben bilemedim. Internetten aynı işlemciyi kullanan kişilere bak eğer ki diğer sistemlerde de aynı ise sorun yok demektir (ama tabiki kötü o civarlarda olması) sadece senin sisteminde öyle ise yeni soğutucu al.

Hocam çok yüksek. Kule tipi soğutucu kurtarmaz sizi. Şu an sistemde bir sıkıntı var önce onu çözmeniz lazım. Yük yokken 50-55 derece almanız lazım yazın ortalama bir kasayla.

Sistemi hazır sistem olarak aldım, yük altında 80-85 derece görüyor ekran kartı da aynı şekilde (boşta derece değerleri düzeldi 45-50 alıyor )

Geri
Yukarı