R5 5600 - RTX 4060 Ti 16 GB sistem darboğaz yapar mı?

Sıfır DDR4 sistem alınması saçma, DDR4 sistem almanın mantıklı olduğu tek durum bütçeniz gerçekten düşükse 10-20k arası bir bütçeniz varsa o zaman mantıklı olabilir. Bunun dışında 4060 Ti 16 GB alınmaya değer bir ekran kartı değil, 1080p oynayacaksan 4060 Ti 8 GB al 2K oynayacaksan ise 4070 veya 4070s alman gerek ya AMD muadiline bakabilirsin 2K oyunculuk için. Ama 4060 Ti 16 GB'nin çok kötü bir kart olduğu açık ve net.

Hocam DDR4 ve DDR5 arasında %15 falan bir FPS farkı var hepsine baktım peki 4060 Ti 8 GB 22 bine bulabilir miyim sistem olarak.

Hocam DDR4 ve DDR5 arasında %15 falan bir FPS farkı var hepsine baktım peki 4060 Ti 8 GB 22 bine bulabilir miyim sistem olarak.
Önemli olan tek şey FPS farkı değil. Yarın DDR4 sistemin eskidiği zaman bütün parçaların çöp olacak, çok uygun fiyata satman gerekecek ama DDR5 alırsan parçaların eskidiği zaman sadece işlemci yükseltip devam edebileceksin hayatına. Gaming.gen.tr ve Sinerjiye bak şu ara en uygun sistemler onlarda.

Önemli olan tek şey FPS farkı değil. Yarın DDR4 sistemin eskidiği zaman bütün parçaların çöp olacak, çok uygun fiyata satman gerekecek ama DDR5 alırsan parçaların eskidiği zaman sadece işlemci yükseltip devam edebileceksin hayatına. Gaming.gen.tr ve Sinerji'ye bak şu ara en uygun sistemler onlarda.

Neden satayım ki?

Eskidiği zaman ne yapacaksın? Oynamak istediğin oyunları açamadığı zaman? Şu an etrafında DDR3 sistem kullanan var mı örneğin? Ya da DDR3 sistem satan? Eski teknoloji olduğu için günden güne bitecek bir şey DDR4 ürünler.

DDR4 daha götürür hgibi duruyor.

Abi şu an sıkıntı yok zaten ama bundan 3-4 sene sonra sistemin eskidiği, yükseltme yapman gerektiği zaman sıkıntı çıkıyor işte. Neredeyse aynı fiyata DDR5 sistemler var iken(birkaç bin oynuyor) DDR4 almanın mantıklı bir açıklaması yok.

Kanka seni de anlıyorum ama şimdi 4060 Ti 16 GB sistemi 26kya almak varken DDR5 sistem 4060 8 GB'yi 26kya almak mantıksız degilmi.

Kanka seni de anlıyorum ama şimdi 4060 Ti 16 GB sistemi 26kya almak varken DDR5 sistem 4060 8 GB'yi 26kya almak mantıksız degilmi.

Değil. 4060 Ti 16 GB ile 4060 Ti 8 GB arasında hiçbir performans farkı yok. 4060 Ti teknoloji bakımından 16 GB VRAM kullanabilecek kuvvete sahip bir kart değil. Videoya bakabilirsin. Bu videoda 1-2 FPS oynuyor daha çok veriyor diyebilirsin ama hesap hatası dahilindeki değerler bunlar ayrıca dediğim sistemi alırsan işlemcin daha iyi olacağı için R5 7500F+4060 Ti 8 GB sistem ile R5 5600+4060 Ti 16 GB sistemden daha çok FPS alırsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Değil. 4060 Ti 16 GB ile 4060 Ti 8 GB arasında hiçbir performans farkı yok. 4060 Ti teknoloji bakımından 16 GB VRAM kullanabilecek kuvvete sahip bir kart değil. Videoya bakabilirsin. Bu videoda 1-2 FPS oynuyor daha çok veriyor diyebilirsin ama hesap hatası dahilindeki değerler bunlar ayrıca dediğim sistemi alırsan işlemcin daha iyi olacağı için R5 7500F+4060 Ti 8 GB sistem ile R5 5600+4060 Ti 16 GB sistemden daha çok FPS alırsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ti versiyonunu demiyorum sade 4060 DDR5 sistem 26 bin her yerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı