Çözüldü R5 5600 RX 6600 sistem kapandı ve görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kyinator

Centipat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarın başında otururken kısa bir işim çıktı ve bilgisayarın başından ayrıldım. Döndüğümde bilgisayar kapanmıştı ve kulaklığın ışıkları yanıyordu. Sonra herhalde elektrikler gidip geldi dedim ve bilgisayarı açmak için güç tuşuna bastım ama hiçbir şekilde görüntü gelmedi. Kasanın ve işlemcinin fanları dönüyordu ama ekran kartının fanları dönmüyor idi ve anakart üzerinde sönmeden sürekli CPU ışığı beyaz bir şekilde yanıyordu. Daha dün yeni bir PSU aldım modeli alt tarafa yazacağım. Acaba bununla bir ilgisi var mıdır? Veya kablolar sokete oturmadığı için olabilir mi?

Ryzen 5 5600(stok fan)
AMD Radeon Sapphire Pulse RX 6600.
EVO potenza DDR4 3600MHz 8+8 GB RAM.
XLR8 512MB M.2 SSD.
MSI B450M Pro M.2 Max.
Kasam ve eski PSU Performax.
MSI MPG A650GF(şu anki PSU)

Ne olur yardım daha geçenlerde bilgisayarımdaki ayrı bir sorunu çözdüm.
@Marix rica etsem yardım edebilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Garip bir durum, benim sistemimde de uykuya geçtikten sonra görüntü gelmez, birkaç resetten sonra görüntü gelir, tek RAM ile açmayı deneyin sistemi.
Sistem uyku moduna girmiş, ve uykudan doğru bir şekilde uyanmamış, SSD'li sistemlerde bu sorun oluyor, telaşlanacak bir şey değil, tek yapmanız gereken güç seçeneklerinden uyku modunu hiçbir zaman olarak ayarlayın.
Ama bilgisayarı açamıyorum nasıl yapacağım?

Sistem uyku moduna girmiş, ve uykudan doğru bir şekilde uyanmamış, SSD'li sistemlerde bu sorun oluyor, telaşlanacak bir şey değil, tek yapmanız gereken güç seçeneklerinden uyku modunu hiçbir zaman olarak ayarlayın.
Ve yanlış hatırlamıyorsam uyku modunun kapalı olması lazım.

PSU'nun arkasındaki elektrik kablosunu çıkarın, bir 5 dakika dursun, sonra tekrar kabloyu bağlayıp sistemi açın.

Bazen kapalı olsa da uyku moduna girebiliyor, siz görüntü alın ona da bakarız.

Biraz sonra deneyeceğim. Uyku modunu bildiğimiz Windows ayarlarından kapatacağım değil mi?

Dediğin gibi güç kablosunu söküp 5 dakika bekledim hatta daha fazla ama hala durum aynı CPU ışığı yanıyor ve ekran kartı fanları dönmüyor. @Marix

Acaba RAM'ler tam oturmamış olabilir mi?

Başka bir güç kablosu denesem sonuç değişir mi? Belki de kablo hasarlıdır.

Bu sistem bu sorun olmadan önce normal çalışmıyor muydu?
Bu sorun olmadan önce gayet normal çalışıyordu. Yaklaşık 6 saattir açıktı.

PSU'nun kablolarını takarken anakart kablosu tam oturmadı gibi gelmişti ve bu olaydan sonra kasayı açıp kabloyu ittirerek iyice oturttum. Sonuç bu oldu yani. Bildiğin gibi daha geçenlerde yeni bir sorun çözdüm nedense bir donanım parçasında sorun varmış gibi geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı