Çözüldü R5 5600-RX 6700 XT sistem oyun performansı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Maxmilliannn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba geçenlerde bir sistem aldım.

Sistemim şu şekilde:
  • Ekran kartı: AMD RX 6700XT.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
  • Anakart: ASUS Prime B550M-A

Bu şekilde bir sistemim var. 1TB HDD ve 500GB SSD'de var. Valorant'ta poligonda ve Deathmatch'de 150-200 FPS alıyorum, normalde 400 ila 600 FPS arası almam gerekiyor ve Witcher 3'de de Ultra ayarlarda 70-80 FPS alıyorum normalde 120-130 arası almam gerekiyor.

BIOS ayarlarımı yaptım ve güncel, sürücülerim güncel ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba geçenlerde bir sistem aldım.

Sistemim şu şekilde:
  • Ekran kartı: AMD RX 6700XT.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
  • Anakart: ASUS Prime B550M-A

Bu şekilde bir sistemim var. 1TB HDD ve 500GB SSD'de var. Valorant'ta poligonda ve Deathmatch'de 150-200 FPS alıyorum, normalde 400 ila 600 FPS arası almam gerekiyor ve Witcher 3'te de Ultra ayarlarda 70-80 FPS alıyorum normalde 120-130 arası almam gerekiyor.

BIOS ayarlarımı yaptım ve güncel, sürücülerim güncel ne yapmam gerekiyor?

Arkadaşlar sorunu garip bir şekilde çözdüm. Format attım ve sorunum çözüldü, her çözüm için teşekkürler.
Hocam onlar genellikle tek parça değil sistem kalitesine bağlı. Ve ayarlarıyla oynanırsa sıkıntı çıkartır. (OC gibi)

Sistemi benimle aynı i5 12400F ve H610 anakartı var sadece güç kaynağı 700W FSP Hyper marka tek fark ekran kartı modeli XFX'di. Garantiye gönderip değişim istedi sonra sattı. Underwolt veya OC ayarları kısmak çözüm olabiliyormuş ama bilmeyenlere tavsiye etmem.

Evet. Eğer açarsan işlemci sıcaklığı artacaktır. Under volt yaparak performansta ödün vermeden sıcaklıkları düşürebiliyorlar onları da incelemeni öneririm.

Bildiğiniz herhangi başka bir çözüm var mıdır yani yeni aldım geldiği gibi de kurdum PC'yi nedenini anlamış değilim.

Bildiğiniz herhangi başka bir çözüm var mıdır yani yeni aldım geldiği gibi de kurdum PC'yi nedenini anlamış değilim.

Arkadaşımda aynı şekilde benden önce almıştı aynı hatayı yaşıyoruz fakat o BIOS'u güncellemeden önce normal değerlerde alıyordu sizce BIOS'u güncellediğimiz için olabilir mi?

Bendede bierbir anakartına kadar aynı sistem var bende sanki sizin gibi sorun yaşıyorum youtube da video çekip performans testi yapanlar bence birşey yapıyor ya fsr açık olarak test ediyorlar sistemi yada oc yapıyorlar normalden fazla fps göstermek için bende tam şuan valorant indiriyorum deneyeceğim bakalım kaç fps alacağım

Bendede bierbir anakartına kadar aynı sistem var bende sanki sizin gibi sorun yaşıyorum youtube da video çekip performans testi yapanlar bence birşey yapıyor ya fsr açık olarak test ediyorlar sistemi yada oc yapıyorlar normalden fazla fps göstermek için bende tam şuan valorant indiriyorum deneyeceğim bakalım kaç fps alacağım
bilgilendirir misin hocam test yaptıysan

Bilgilendirir misin hocam test yaptıysan.

Hala daha iniyor sizden istediğim aynı sizin attıniz gibi resim atacağım ama ayarlarınız nasıldı o fotoğrafı çekerken Ultra veya Low hangisi.
Bu arada bendeki sistem özellikleri aynı zaten de gene yazayım kafan karışmasın indirip test edince buraya fotoğraf atacağım
ASUS Radeon RX 6700XT
Ryzen 5 5600.
ASUS Prime b550m-a/csm
XPG 16 GB RAM.
WD Blue 500GB SSD.
650watt PSU.

@veinn1 ayarlar en yüksekte.

dsa.png

Son düzenleme:
Hala daha iniyor sizden istediğim aynı sizin attıniz gibi resim atacağım ama ayarlarınız nasıldı o fotoğrafı çekerken Ultra veya Low hangisi.
Bu arada bendeki sistem özellikleri aynı zaten de gene yazayım kafan karışmasın indirip test edince buraya fotoğraf atacağım.
ASUS Radeon RX 6700XT.
Ryzen 5 5600.
ASUS Prime b550m-a/csm
XPG 16 GB RAM.
WD Blue 500GB SSD.
650watt PSU.

@veinn1 ayarlar en yüksekte.

Eki Görüntüle 1853922

Cbp açık büyük ihtimalle. Açık değil mi? Bende bu kadar sıcak çalışmıyor cbp kapalı.

Cbp açık büyük ihtimalle. Açık değil mi? Bende bu kadar sıcak çalışmıyor cbp kapalı.

Evet bilerek açık yaptım tam performans görülsün diye arkadaşın sorunu çok garip FPS sabitlemiş olabilir sürücüleri silip tekrar yüklese olur aslında bende bir de değiştirilmiş Windows sürümü kullanıyorum stabil çalışması için PC'nin.

Yeni konular

Geri
Yukarı