R5 5600 - RX 6700XT sisteme yükseltme önerisi

Dodici12

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Sistemimde Sapphire Pulse 6700XT, Ryzen 5 5600, 32 GB RAM, 4 kasa fanı, bir adet M.2 SSD ve 1 TB'lık HDD bulunuyor. Frisby 600W 80+ Bronze PSU'ya sahibim.

Taksit olayı da bitmden sonradan tek seferde yeni bir PC almaktansa sistemimi adım adım güncellemek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Anakartını yazmamışsın, önceliğin psu+5800x3D işlemci ve yeni ekran kartı olmalı. Kasan kötüyse onuda güncelleyebilirsin. DDR5 geçeceksen eğer, işlemci+anakart ve ram komple değişmeli. Bu taktirde ekran kartını en sona bırakabilirsin.

@Cor3d evet atlamışım. Anakart modeli: ASUS Prime B450M-A II 4400(OC)MHz mATX anakart.

Dikkatin için teşekkür ederim.
DDR5 geçmek istiyorsan dediğim gibi PSU,anakart,işlemci ve ram ilk değiştireceğin parçalar. DDR4 devam etmek istiyorsan eğer öncelikle daha güçlü bir PSU ardından 5800X3D işlemci yükseltmesi yapabilirsin. En son ekran kartı güncellemesi kalır. 6700XT 2K ve 1080P için hala oldukça yeterli bir kart. AMD VE NVIDIA yeni serilerini beklemen daha doğru olur. Daha sonra ekran kartını güncelleyebilirsin.

@Cor3d evet atlamışım. Anakart modeli: ASUS Prime B450M-A II 4400(OC)MHz mATX anakart.

Dikkatin için teşekkür ederim.

Önerebileceğin bir model var mı?

Almışken 650w alınmamalı, ileride daha güçlü bir ekran kartı takacağını düşünerek yatırım yapmalısın. 850W üstünü düşünürdüm yerinde olsam.

https://www.hepsiburada.com/antec-neoeco-850w-80-platinum-atx-psu-pm-HBC00005DJG4P

Geri
Yukarı