R5 5600 sistem yükseltme önerisi

Hocam siz 40k bütçeye bu sistemdeki işlemci, RAM, anakart, PSU ve SSD parasını da 2. elden satıp koyduğunuzda 7950x3D + kaliteli RAM, anakart, PSU ve SSD dizilir. İleride de ekran kartını yükseltirsiniz oh mis. 7800x3D yeterli bence. İleride ekran kartını da 7900XT almak istediğinizde elinizde para kalmış olur.

@Kaan Diktaş

Kısaca bir özet alabilir miyim? Konuyu anlamadım da. :D

SSD çok sıkıntılı, değiştirebildiğin ilk an değiştir. O markayı asla önermiyorum Samsung al kafan rahat olsun.
Sağlığı hala %85 ve üstünde. Ama bir noktada haklısın, yetmiyor. Ne hızı ne depolama alanı artık zorluyor beni.
paWen hocamın dediğini yapmayı planlıyorum açıkcası şu an. Biraz daha nakti ayarlamam lazım bunun için. Çünkü ben 2. elden satış yapabilmeyi hiç beceremiyorum :D . Hep bir kazıklandım. 40 bin ve üstüne bir çıkabileyim önce malzemeleri alıp sistemi yapıp sonra tekrar 2. el satış deneyebilirim.

Sağlığı hala %85 ve üstünde. Ama bir noktada haklısın, yetmiyor. Ne hızı ne depolama alanı artık zorluyor beni.
paWen hocamın dediğini yapmayı planlıyorum açıkcası şu an. Biraz daha nakti ayarlamam lazım bunun için. Çünkü ben 2. elden satış yapabilmeyi hiç beceremiyorum :D . Hep bir kazıklandım. 40 bin ve üstüne bir çıkabileyim önce malzemeleri alıp sistemi yapıp sonra tekrar 2. el satış deneyebilirim.
Hocam siz malzemeleri belirtip bir konu açın bunların ederi nedir diye. Beni, @Kaan Diktaş 'ı falan etiketleyin biz yardımcı oluruz müsaitsek zaten.
Kısaca bir özet alabilir miyim? Konuyu anlamadım da. :D
Sistemi ilk baştaki sistem. 20-40k bütçe var elindeki sistemi satadabilir satmayadabilir orasını ben pek anlamadım. Ben olsam direkt elimdeki sistemi sıfırdan satardım ama RX6700XT ile beraber giderse ucuza gider gibi bir de sistem yeni diyor arkadaş daha tadını tam çıkaramadım tamamını satmak istemiyorum diyor. Kendisi de söylerse ne istediğini daha yardımcı oluruz bence elinde hali hazırda 40k bir bütçe olabilecek para varsa sistem toplu satılmalı. @Tembeliko

Hocam siz malzemeleri belirtip bir konu açın bunların ederi nedir diye. Beni, @Kaan Diktaş'ı falan etiketleyin biz yardımcı oluruz müsaitsek zaten.

Sistemi ilk baştaki sistem. 20-40k bütçe var elindeki sistemi satadabilir satmayadabilir orasını ben pek anlamadım. Ben olsam direkt elimdeki sistemi sıfırdan satardım ama RX 6700 XT ile beraber giderse ucuza gider gibi bir de sistem yeni diyor arkadaş daha tadını tam çıkaramadım tamamını satmak istemiyorum diyor. Kendisi de söylerse ne istediğini daha yardımcı oluruz bence elinde halihazırda 40k bir bütçe olabilecek para varsa sistem toplu satılmalı. @Tembeliko

Kesinlikle sistemi satıp bütçenin üzerine koymalı. Taş gibi bir 4070S sistem alınır.

@Tembeliko
Önerim sistemi toplu satmanız olur tekliye dönerseniz elinizde parça kalabilir.

Toplu satarsanız bence 16-18 civarına koyun. Önce yüksek rakamdan koyun satılmazsa yavaş yavaş fiyat düşürürsünüz belli bir süre sonunda. Mesela 18den koydunuz 1 ay ciddi alıcı çıkmadı 17.5 yapın yine aynısı oldu 17.250 yapın gibisinden.

Tekli bu fiyattan satışa koyabilirsiniz.
CPU : 3.5k
GPU : 7K
Anakart : 2.5K
RAM : 1K
SSD : 700
KASA : 1500
PSU : 1200-1300

Hocam siz malzemeleri belirtip bir konu açın bunların ederi nedir diye. Beni, @Kaan Diktaş 'ı falan etiketleyin biz yardımcı oluruz müsaitsek zaten.

Sistemi ilk baştaki sistem. 20-40k bütçe var elindeki sistemi satadabilir satmayadabilir orasını ben pek anlamadım. Ben olsam direkt elimdeki sistemi sıfırdan satardım ama RX6700XT ile beraber giderse ucuza gider gibi bir de sistem yeni diyor arkadaş daha tadını tam çıkaramadım tamamını satmak istemiyorum diyor. Kendisi de söylerse ne istediğini daha yardımcı oluruz bence elinde hali hazırda 40k bir bütçe olabilecek para varsa sistem toplu satılmalı. @Tembeliko
Kesinlikle sistemi satıp bütçenin üzerine koymalı. Taş gibi bir 4070S sistem alınır.
Şimdi durum şöyle. Sistemimi yükseltmek istiyorum ama çok anlamadığımdan fikir için buraya konu açtım. Aslında 40 bin e şu an çıkamam ama kredi çekip zorlayabilirim diye düşündüm. Yapmışken güzel bir şey yapabilmek için.

Elimdekini satmama nedenim ise sisteme yük bindirmedim hiç. Yani hiç 50 derece ve üstünü görmedi bu sistem. Hep çalıştığım için pek kullanmadım. 2 yıldır süs gibi duruyor. Kasanın toz filtrelerini de çok beğeniyorum.
Şimdi işlerim rahatladı yani bilgisayarda oyun oynayabilirim artık, elimde de para varken yükselteyim sistemi dedim. Ama elimdekini satıp sıfırdan sistem toplamak ayrı bir konu oldu. Bu seferde kardeşim bunu yapacaksan intel nvdia topla diye başıma geldi.

Şimdi durum şöyle. Sistemimi yükseltmek istiyorum ama çok anlamadığımdan fikir için buraya konu açtım. Aslında 40 bin e şu an çıkamam ama kredi çekip zorlayabilirim diye düşündüm. Yapmışken güzel bir şey yapabilmek için.

Elimdekini satmama nedenim ise sisteme yük bindirmedim hiç. Yani hiç 50 derece ve üstünü görmedi bu sistem. Hep çalıştığım için pek kullanmadım. 2 yıldır süs gibi duruyor. Kasanın toz filtrelerini de çok beğeniyorum.
Şimdi işlerim rahatladı yani bilgisayarda oyun oynayabilirim artık, elimde de para varken yükselteyim sistemi dedim. Ama elimdekini satıp sıfırdan sistem toplamak ayrı bir konu oldu. Bu sefer de kardeşim bunu yapacaksan Intel NVIDIA topla diye başıma geldi.

Kardeşin ezbere konuşuyor biraz hocam. Neye göre Intel demiş? :D

Şöyle bir şey daha iyi olur. Bu bir örnek mesela. Kesinlikle AM4'te kalınıp boşu boşuna yükseltme yapılmamalı.
Bütçe bol diye sıvı soğutma önerdim ama Phantom Spirit 120 SE'de olabilir.
RAM'i bununla değiştirirsek böyle harika olur. XPG Lancer Black 16GB (1x16GB) 6000MHz CL30 DDR5 Ram (AX5U6000C3016G-CLABK) (2 tane) Soğutucu için sıvıya hiç gerek yok. @pawEn 'in önerdiği hava soğutucu gayet iyi. Konusu da açıldı şu an indirimde sayılır. Elektronik: Thermalright Phantom Spirit 120 SE (Siyah) 1499TL!
Satmayı hiç beceremiyorsanız geri kalan parçalarla kardeşinize ortalama bir ekran kartı ile güzel bir sistem hediye edebilirsiniz. @Tembeliko

RAM'i bununla değiştirirsek böyle harika olur. XPG Lancer Black 16GB (1x16GB) 6000MHz CL30 DDR5 Ram (AX5U6000C3016G-CLABK) (2 tane) Soğutucu için sıvıya hiç gerek yok. @pawEn 'in önerdiği hava soğutucu gayet iyi. Konusu da açıldı şu an indirimde sayılır. Elektronik: Thermalright Phantom Spirit 120 SE (Siyah) 1499TL!
Satmayı hiç beceremiyorsanız geri kalan parçalarla kardeşinize ortalama bir ekran kartı ile güzel bir sistem hediye edebilirsiniz. @Tembeliko
Hocam kardeşine almayacak galiba. Kendisine alacak ama kardeşinden bilgi alıyor. Zaten şuan önceliği sistemi satmak olmalı. Kaan hocanın da dediği gibi taş gibi hazır sistemler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı