Çözüldü R5 5600 sistemde anakart DRAM ışığı sürekli yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mozL

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, yeni sistemi topladım ve bilgisayarı açıyorum ama anakartta DRAM ışığı yanıyor, bunun olması normal mi acaba? Merak ediyorum.

Sistem:
MSI B550M Pro.
Zotac 3060 12 GB.
2x16 Ripjaws.
R5 5600.

Not: Arkadaşlar bilgisayarım açılıyor oyun, film vs her şeyi yapabiliyorum MSI Afterburner ile de baktım, oyunda dereceler normal gibi, pek anlamıyorum fakat sıkıntı yok galiba ama anakartta DRAM ışığı sürekli beyaz renkte yanıyor, normal mi?

Dosya Ekleri

• 16678422150387052479600403138236.jpg
    16678422150387052479600403138236.jpg
    200,5 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Zaten 2 tane slot var başka slota takma değişik takma imkanım yok BIOS olayını deneyim bir de olursa yazarım tekrar.

Dediklerini yaptım bir anlığına söndü ama halen yanıyor ışık ama dediğim gibi ekran geliyor başka çözümleriniz var mı acaba?

Hocam belki açma olacak ama BIOS Update yapar mısın?
Selam arkadaşlar, yeni sistemi topladım ve bilgisayarı açıyorum ama anakartta dram ışığı yanıyor, bunun olması normal mi acaba? Merak ediyorum.

Sistem:
MSI B550M Pro.
Zotac 3060 12 GB.
2x16 Ripjaws.
R5 5600.

Not: Arkadaşlar bilgisayarım açılıyor oyun, film vs her şeyi yapabiliyorum MSI Afterburner ile de baktım, oyunda dereceler normal gibi, pek anlamıyorum fakat sıkıntı yok galiba ama anakartta dram ışığı sürekli beyaz renkte yanıyor, normal mi?

Normal değil RAM'leri hangi slotlara taktınız?

Selam arkadaşlar, yeni sistemi topladım ve bilgisayarı açıyorum ama anakartta dram ışığı yanıyor, bunun olması normal mi acaba? Merak ediyorum.

Sistem:
MSI B550M Pro.
Zotac 3060 12 GB.
2x16 Ripjaws.
R5 5600.

Not: Arkadaşlar bilgisayarım açılıyor oyun, film vs her şeyi yapabiliyorum MSI Afterburner ile de baktım, oyunda dereceler normal gibi, pek anlamıyorum fakat sıkıntı yok galiba ama anakartta dram ışığı sürekli beyaz renkte yanıyor, normal mi?

Ekran kartını komple çıkar ve tak düzelmezse BIOS pilini çıkar 5 dk bekle bir daha tak ama BIOS ayarların sıfırlanacak XMP açmayı unutma. RAM'leride tak çıkar.

Zaten 2 tane slot var başka slota takma değişik takma imkanım yok bios olayını deneyim birde olursa yazarım tekrar

Ekran kartını komple çıkar ve tak düzelmezse BIOS pilini çıkar 5 dk bekle bir daha tak ama BIOS ayarların sıfırlanacak XMP açmayı unutma. RAM'leride tak çıkar.

Dediklerini yaptım bir anlığına söndü ama halen yanıyor ışık ama dediğim gibi ekran geliyor başka çözümleriniz var mı acaba?

Son düzenleme:
Zaten 2 tane slot var başka slota takma değişik takma imkanım yok BIOS olayını deneyim bir de olursa yazarım tekrar.

Hocam belki açma olacak ama BIOS Update yapar mısın?

Çözüm
BIOS güncelledikten sonra düzeldi teşekkür ederim. Kafam o kadar yoğun ki aklıma hiç gelmedi bile ya. Tekrar teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı