R5 5600 sistemde takılmalar oluyor

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

Kablosuz bir farem vardı takılmalar yaşıyordu ara sıra, bunların kablosuz olmasından dolayı olabileceğini düşünüyordum fakat elimde kablolu olan bir mouse var onunla da aynı sorunları yaşamaya başladım. Arka taraftaki USB'ye takınca yaşıyorum öne taktığımda yine yaşıyorum, üstüne üstük yanına USB flash takınca bu takılmalar yükseliyor. Anakarttan olabileceğinden şüpheleniyorum aklıma başka bir şey gelmiyor.

Sistem;
Ryzen 5 5600X.
Gigabyte Aorus B550M Pro-p
Corsair Vengeance 2x8 GB 3200 MHz.
Gigabyte 3060 Ti vision OC.

Merhaba arkadaşlar,

Kablosuz bir farem vardı takılmalar yaşıyordu ara sıra, bunların kablosuz olmasından dolayı olabileceğini düşünüyordum fakat elimde kablolu olan bir mouse var onunla da aynı sorunları yaşamaya başladım. Arka taraftaki USB'ye takınca yaşıyorum öne taktığımda yine yaşıyorum, üstüne üstük yanına USB flash takınca bu takılmalar yükseliyor. Anakarttan olabileceğinden şüpheleniyorum aklıma başka bir şey gelmiyor.

Sistem;
Ryzen 5 5600X.
Gigabyte Aorus B550M Pro-p
Corsair Vengeance 2x8 GB 3200 MHz.
Gigabyte 3060 Ti vision OC.
Anakart driverları güncel mi ?

Hocam sistemimiz benzer bende de kablosuz fare var mesela 15 20dk kullanmayıp hareket ettirince böyle laglı gibi takılıyor bir nevi ışınlanıyor diyelim. Eğer çözüm çıkarsa iyi olur.

Oyunlarda fark ettim zaten ve gerçekten çok sinir bozucu oyunun tam ortasında uçarak bir yerlere gitmesi 1-2 saniye pasifleşmesi. Mouseyi garantiye yollamıştım değişim çıkmış yenisini yollayacaklar, geldikten sonra tekrar deneyeceğim bakalım mouse de mi problem varmış yoksa bilgisayardan mı kaynaklı. Şu an kabloluda bir sıkıntı denk gelmedi, ama geçen gün ön tarafa taktığımda bir mouse girişi bir de USB taktığım zaman donmuştu.

Geri
Yukarı