R5 5600 sistemde Valorant'ın 200 FPS vermesi normal mi?

İşletim sistemi
Windows 11

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
RAM
Kingston HyperX Fury RGB DDR4 3200MHZ (8+8)
Ekran kartı
XFX Radeon RX6700 XT 12G
Anakart
Asus TUF Gaming B550 Plus Wi-Fi II
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 4.4GHz
Merhaba, kullandığım 6700XT ekran kartı ile Valorant'ta 200-250 FPS almam normal midir? Neredeyse tüm oyunları 1080p çözünürlükte Ultra ayarlarda rahatça oynatan bir kart diye biliyorum yanlışım var ise düzeltin :). Valorant gibi basit bir oyunda (işlemci bazlı oyun olduğunu biliyorum) 200-250FPS almam normal değil diye düşünüyorum.

3060 Ti Ryzen 5 5600 ile tur başı 550 650 arası alıyorum oyun içinde 350 450 FPS görüyorum.

Yüksekte oynamak yerine düşükte oyna. Düşük grafikler ile yüksek grafikler arasında fark yok.

Fark etmez. İki ayarda da ekran kartı %99 kullanımı görmeyeceği için FPS değerleri benzer kalır. 1050 Ti kullanmıyor, 6700 XT kullanıyor.

Yahu ne alaka V-Sync ve monitörle FPS! Siz ne anlatıyorsunuz ya?

Yüksekte oynamak yerine düşükte oyna. Düşük grafikler ile yüksek grafikler arasında fark yok.

Düşük grafiklerde oynamaktan nefret ediyorum artı olarak sorun düşük ya da yüksek grafikte oynamak değil. Yüksek grafikteyken bile benim 500-600FPS almam gerekirken sistemin 250 FPS vermesi hiç normal değil diye düşünüyorum.

Eğer yine olmadıysa tek bir adım atlamadan dediklerimi yap.Yüksek ayarlarda oynamak istiyorsan geç.1-)Valorant grafik ayarlarını düşüğe çek 2-)Fps kısıtlamalarının hepsini hayır yap. 3-) Ve son adım çık gir yap (not: sil yükle yapmayı unutma)

Artı -1 Eksi
Düşük grafiklerde oynamaktan nefret ediyorum artı olarak sorun düşük ya da yüksek grafikte oynamak değil. Yüksek grafikteyken bile benim 500-600FPS almam gerekirken sistemin 250 FPS vermesi hiç normal değil diye düşünüyorum.

Sen bir CTRL+ALT+DEL yapıp Görev Yöneticisi'ne gir, performans sekmesinden bellekleri bul ve kaç Mhz'de çalıştıklarına bak. Konu bilgisi olmayanlarla dolmuş neler anlatıyorlar.

Screenshot_10.jpg

1. olarak BIOS'tan RAM hızını kontrol edin.
2. Kaspersky indirip tarama yapın.

Düşük grafiklerde oynamaktan nefret ediyorum derken? Düşük grafik ile yüksek arasında hiçbir fark yok. Yüksek ayarını koymalarının nedeni yükseğe çekince ayarların ekran kartına yük bindirmesi.

Eğer yine olmadıysa tek bir adım atlamadan dediklerimi yap. Yüksek ayarlarda oynamak istiyorsan geç. 1-)Valorant grafik ayarlarını düşüğe çek 2-)FPS kısıtlamalarının hepsini hayır yap. 3-) Ve son adım çık gir yap (not: Sil yükle yapmayı unutma)

FPS kısıtlamalarının tamamı kapalı zaten, düşük ayarlara çektiğimde de bir şey fark ettirmiyor ne kadar çık gir yapsam dahi.

Yeni konular

Geri
Yukarı