R5 5600 ve RTX 4070 Darboğaz

Daha fazla  
Merhaba, darboğazı göze alarak ürünü satın almıştım aslında. Oyunlarda drop vs yemiyorum ama ekran kartı kullanımı düşük olunca insanın canı sıkılıyor. Mesela Miles and Morales 1080 Ultra ayarlarda 70 80 arası gidip geliyor. DSR ile 2K yapınca 90 95 arası seyrediyor. Bazen kullanım 40'a 50'ye düşüyor ama anlık oluyor herhangi bir drop da yaşamıyorum. Monitörüm 1080p, 2K monitöre geçmek istemiyorum çünkü alıp iade ettim 27 inç çok büyük geliyor. Darboğazın önüne geçmek için yapılacak herhangi bir şey var mı? Oyunda ayarları fulleyip DSR ile çözünürlüğü 2K yapmak haricinde? Herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı işlemciyi ve RAMleri satıp 7500f öneririm, tabii bütçe varsa, yoksa şu durumda grafikleri en yükseğe almaktan başka çaren yok malesef.

Alt Tab atarken siyah ekran da kalıyordu, Cold War ve BF1 5, blood hunt da sürekli drop yiyordum. LoL oynarken oyun takılıyordu Alt Tab atmadan düzelyordu. 50 kere format attım 50 kere DDU ile silip kurdum en son vazgeçtim.

Hocam parayı düzleştirip R5 5600 RX 6700 XT sistem alacaktım. Dediğinizi görünce düşüncem değişti.

Hocam parayı düzleştirip R5 5600 RX 6700 XT sistem alacaktım. Dediğinizi görünce düşüncem değişti.

Ben yaşadım diye sizde yaşayacaksınız diye bir durum yok fakat 3 kişi aynı sistemi dizdik 2 mizde aynı sorunu yaşadık değiştik. FPS oyunlarında özellikle bir drop söz konusu. Reddit'te de pek çok konu mevcut.

Geri
Yukarı