R5 5600'lü sistem cızırdayıp mavi ekran verip kendini resetliyor

ItsukiChaann

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG EVO 980
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3060Tİ
Anakart
ASUS PRİME B450M-K II
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600 4.5Gghz
Selam. Daha önceden direk mavi ekran vermeden kendi kendine reset atıyordu. Bende bunun üzerine PSU değiştirdim ve sorunum çözüldü. Ama bu aralar PC mavi ekran vermeye başladı. Bazı oyunlarda durduk yere atmaya başladı. Olay kimliğinde uygulama kilitlenmesi olarak gözüküyordu. Şimdi de art arda 2 kere PC mavi ekran verip kendini resetledi ve olay kimliğinde olay 10005 distributedcom çıkıyordu. PC'de ısınma yo. İşlemci Max 80'e çıkıyor. Format atımştım. Memtest86 OCCT FurMark testleri yapmıştım. Bir şey çıkmamıştı. Ama bilmiyorum neler oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Aşağıda aldığım tüm hataları attım.

Dosya Ekleri

• 1694633761217.png
    1694633761217.png
    16,1 KB · Görüntüleme: 26
  • 1694633865237.png
    1694633865237.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 34
  • 1694633890659.png
    1694633890659.png
    21,4 KB · Görüntüleme: 24
Kendi kendine mi hata vermeye başladı. Birde hataları verdikten sonra test yaptınız mı

Hiçbir sorun yoksa yazılımdan kaynaklı sorunda olabilir Windowsunuz orjinal mi yoksa internetten para vermeden mi indirdiniz bunu da sorayım. Bir de sistemde hiçbir problem olmayabilir yüklediğiniz programlarla alakalı sorunda olabilir bu sorunları tam olarak nerde alıyorsunuz

Yazılımdan kaynaklı sorun yoksa testleri yapmadıysanız Sırayla tekrardan yapıp bakmak lazım. Testleri yaparken sıcaklık ve voltaj değerlerine de bakın şüpheli bir şey görürseniz sistemi testten çıkarın zorlamayın. İşlemci yi teste sokun, ardından ram leri tekrar teste sokun, ardından ekran kartını teste sokun. Ssd yi kendi uygulaması üzerinden kontrol edin ve teste sokun. Bu işlemleri yaparken dikkat edin sorunu bilmediğimiz için sisteme daha fazla zarar vermeyelim. Eğerki sorun olur diye düşünüyorsanız tamirciye götürmekte fayda var benim uzaktan yapabileceğim en fazla bu kadar olabilir

Tahminimce yazılımdan kaynaklı olma ihtimali yüksek yazılımı nasıl yüklediğinizi belirtirseniz iyi olur

Son düzenleme:
Kendi kendine mi hata vermeye başladı. Bir de hataları verdikten sonra test yaptınız mı?

Hiçbir sorun yoksa yazılımdan kaynaklı sorunda olabilir Windows'unuz orijinal mi yoksa internetten para vermeden mi indirdiniz bunu da sorayım. Bir de sistemde hiçbir problem olmayabilir yüklediğiniz programlarla alakalı sorunda olabilir bu sorunları tam olarak nerede alıyorsunuz.

Yazılımdan kaynaklı sorun yoksa testleri yapmadıysanız sırayla tekrardan yapıp bakmak lazım. Testleri yaparken sıcaklık ve voltaj değerlerine de bakın şüpheli bir şey görürseniz sistemi testten çıkarın zorlamayın. İşlemci yi teste sokun, ardından RAM'leri tekrar teste sokun, ardından ekran kartını teste sokun. SSD'yi kendi uygulaması üzerinden kontrol edin ve teste sokun. Bu işlemleri yaparken dikkat edin sorunu bilmediğimiz için sisteme daha fazla zarar vermeyelim. Eğer ki sorun olur diye düşünüyorsanız tamirciye götürmekte fayda var benim uzaktan yapabileceğim en fazla bu kadar olabilir.

Tahminimce yazılımdan kaynaklı olma ihtimali yüksek yazılımı nasıl yüklediğinizi belirtirseniz iyi olur.

Cevabınız için çok teşekkür ederim testleri 1-2 güne yapıp sonuçları atacağım Windows 11 Pro internetten key alıp aktifleştirmiştim testleri yaparken dediğiniz noktalara dikkat edeceğim tekrardan teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı