R5 5600X ile RTX 3070 darboğaz yapar mı?

PawnF

Hectopat
Daha fazla  
R5 5600X işlemci RTX 3070 ekran kartıyla birlikte darboğaz yapar mı? Yaparsa ne önerirsiniz? Darboğazın eksileri nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmaz. 4070'e kadar gideri var işlemcinin.

Peki 5900X almam mantıklı mı oyunlarda mesela CS de 300-500 arası oynuyor FPS'im şu an kaç olur 5900X le değişim ne kadar fark eder.
Ayrıca 2.5 yıldır PC'ye format hiçbir şey atmadım temizlemedim trojan RAT vesaire vardır net format atsam FPS de nasıl bir artış olur?

@Cranxiel

Peki 5900X almam mantıklı mı oyunlarda mesela CS de 300-500 arası oynuyor FPS'im şu an kaç olur 5900X le değişim ne kadar fark eder.
Ayrıca 2.5 yıldır PC'ye format hiçbir şey atmadım temizlemedim trojan RAT vesaire vardır net format atsam FPS de nasıl bir artış olur?

@Cranxiel
CS2 FPS tabanlı bir oyun tabii ki artış olacaktır. Şu şekil incelemelere bakarsanız genel bir FPS tahmini yapabilirsiniz. Format atmanın FPS'e etkisi olabilir de olmayabilir de. Zararlı yazılımlar falan cihaza bulaştıysa tabii etkilenir. Bulaşmadıysa bile disk rahatlayacağı için bilgisayar daha iyi performans sergileyebilir çünkü 2.5 yıl az değil.

Geri
Yukarı