R5 5600X sisteme PSU önerisi

Tuncay AKSU

Decapat
Daha fazla  
  • Ryzen 5 5600X.
  • ASUS Prime B550 Plus.
  • RX 580 4 GB OC Edition.
  • 8x2 16 GB 3600 MHz RAM.
  • M.2 SSD 500 GB.
Kasada 6 adet fan çalışıyor.
Bunlar için önerilebilecek nasıl bir PSU olabilir? PC'de Rampage'nin 700W bir PSU var ve anakarta gelen 12v kanalından 11.980 bir devir var normalde 12020 en düşük olması lazım diye biliyorum. İleride sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum ve ekran kartı stres testine girdiğinde aniden 145 W'dan 30'W ya düşüp yükseliyor ve bilgisayarda WattMan hatası ile çok sık karşılaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe önemli detay tabii.

Bunlar yeterince iyi.

Bunlar yeterince iyi.

Teşekkür ederim öneriler için. Bilgisayarım WattMan hatasından dolayı ya siyah ekrana ya da AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti diye bir hataya düşüyor. Bunu PSU çözer mi? Ekran kartını aldığım kişi 400 watt ile bilgisayarı çalıştırmış ne kadar süre bilmiyorum. Bu ekran kartına zarar vermiştir diye düşünüyorum. Neden kaynaklanabilir sizce?

Corsair'in CV750 modeli nasıl sizce? 80+ mevcut.

Sizce bu sistemim için alınır mı?

• Corsair 8x2 = 16 DDR4 3600 MHz
  • ASUS Prime B550PLUS
  • Ryzen 5 5600X 3.7 GHz
  • ASUS RX 580 4 GB OC Edition
Kasada 6 fan çalışıyor, işlemci soğutucusu harici bir soğutucu 2 fanlı.
SSD ve hard disk filan var. Sizce işimi görür mü bu marka ve bu watt değeri?

Teşekkür ederim öneriler için. Bilgisayarım WattMan hatasından dolayı ya siyah ekrana ya da AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti diye bir hataya düşüyor. Bunu PSU çözer mi? Ekran kartını aldığım kişi 400 watt ile bilgisayarı çalıştırmış ne kadar süre bilmiyorum. Bu ekran kartına zarar vermiştir diye düşünüyorum. Neden kaynaklanabilir sizce?

WattMan hatasının çözümlerinden biri mV artışı yapmak ekran kartına, ona ayrı bir konu açabilirsin. Veya Radeon Software değil sadece sürücüyü kurmak gibi, klasik Radeon Software kurulumu değil Aygıt Yöneticisi'nden elle kurulum yani.

PSU da belki çözebilir, çözmezse başka şeyler deneriz.

Corsair'in CV750 modeli nasıl sizce? 80+ mevcut.

CV serisinde Bronze sertifika olması lazım.

Orta seviyede fena değil, ama attıklarım tokat manyağı yapar.

Sizce bu sistemim için alınır mı?

• Corsair 8x2 = 16 DDR4 3600 MHz
  • ASUS Prime B550PLUS
  • Ryzen 5 5600X 3.7 GHz
  • ASUS RX 580 4 GB OC Edition
Kasada 6 fan çalışıyor, işlemci soğutucusu harici bir soğutucu 2 fanlı.
SSD ve hard disk filan var. Sizce işimi görür mü bu marka ve bu watt değeri?

Alınır.

Depolama aygıtları, fan gibi birimler çok az güç tüketir; PSU üzerindeki yüklerini hesaplamaya bile gerek yok.

WattMan hatasının çözümlerinden biri mv artışı yapmak ekran kartına, ona ayrı bir konu açabilirsin. Veya Radeon Software değil sadece sürücüyü kurmak gibi, klasik Radeon Software kurulumu değil aygıt yöneticisi'nden elle kurulum yani.

PSU da belki çözebilir, çözmezse başka şeyler deneriz.

CV serisinde Bronze sertifika olması lazım.

Orta seviyede fena değil, ama attıklarım tokat manyağı yapar.

Alınır.

Depolama aygıtları, fan gibi birimler çok az güç tüketir; PSU üzerindeki yüklerini hesaplamaya bile gerek yok.

Power'i aldım, yarın gelecek. Ekran kartını aldığımdan beri şu sorunu yaşıyorum oyuna girip oynamaya korkuyorum artık bilgisayar kapanacak diye. Hadi ayda bir olsun diyeceğim o da yok her gün en az 3 kere.

Geri
Yukarı