R5 7500F için ID-Cooling SE 224XTS yeterli mi?

Daha fazla  
Merhaba, halihazırda belirttiğim soğutucuyu R5 5600 ile PBO açık +200 MHz 4.65 GHz şekilde kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamıyorum. Peki bu soğutucu R5 7500F PBO açık +200MHz içinde yeterli olur mu yoksa hazır indirimdeyken bu ürünü almalı mıyım ?

Ryzen 5 7600 kullanıyom 120cm kullaninca çok yüksek rpmde kullanman gerekiyor. Pc uçak sesi çıkarıyor.

Bir fark olmayacaksa masraf yapmak istemiyorum açıkçası :/

Olmaz olur mu hocam, 120'lik hava soğutma ile 240'lık sıvı soğutmadan bahsediyoruz. Arada da sadece 400TL var. Anakartınız da zaten çok iyi bir model, 240'lık soğutucu da eklenirse OC de yapılabilir. Ve ömürlük bir soğutucu olur sizin için.

Curve optimzer yaparsın diğer herşey açık olur ama +200 Mhz e gerek yok. R7 7700 e TR PE 120SE kullanıyorum fazlasıyla yetiyor bence. Tek fanlı işlemci de kurtarır bence.

Olmaz olur mu hocam, 120'lik hava soğutma ile 240'lık sıvı soğutmadan bahsediyoruz. Arada da sadece 400TL var. Anakartınız da zaten çok iyi bir model, 240'lık soğutucu da eklenirse OC de yapılabilir. Ve ömürlük bir soğutucu olur sizin için.
Bu sıvı soğutmaların pompa bozulma muhabbeti vs olmasa şüphesiz çekeceğim de şimdi güvenemiyorum. İkna edilmem lazım 🤣

Bu sıvı soğutmaların pompa bozulma muhabbeti vs olmasa şüphesiz çekeceğim de şimdi güvenemiyorum. İkna edilmem lazım 🤣
Valla hiç bir şey olmayacağını biliyorum ama bende sırf bu sebepten Thermalright PA 120 SE aldım. Fiyatı da cazipti tabi. Sıvılar 1900-2000 civarında iken 1250 TL ye almıştım hava soğutucuyu. Sizin gösterdiğiniz soğutucunun fiyatı uygun eğer verecek para varsa sırf uygun olduğu için alınabilir ama ben 224XTS nin yeterli olacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı