R5 7500F - RTX3060 vs R5 5600 - RTX 4060 Ti

Arkadaş 4060ti alırsa belki 3-4 yıl sonra bir güncelleştirme yapması gerekir hatta o zaman bile DDR5 geçmeden sadece ekran kartını yükseltip yoluna devam edebilir ya da AM4'da üst nesile çıkabilir ama 3060 gibi devri geçmiş bir kart alırsa(ki şu an bile ultra ayarları açamamaya başladı) daha yakın bir zamanda ekran kartı yükseltmesine girişmesi gerekir. Bence ekran kartını dibe vurup DDR5 geçmenin hiçbir mantığı yok.

3060 halen oyun oynatan bir kart ben guncel anakart ve islemcili bir sistem alip 1-2 yil icerisinde de RTX 50 serisinden bir karta gecerdim. Sonrasinda yine sadece islemci yukseltmesi yapma imkanina da sahip olur. Simdi 5600 alsa ileride o imkana sahip olmayacak, o devirde 5600'den baska bir AM4 islemciye gecmenin de mantigi olmaz. Ben kendim alacak olsaydim ekran kartini biraz daha dusuk tutup kalan bilesenleri daha uzun omurlu secerdim.

Vatan size alışveriş kredisi sağlıyorsa herhangi bir bankadan kredi, kredi kartı vb. kolaylıkla alabilirsiniz. Dolayısıyla bu sistemi almanız çok daha mantıklı. İlla Vatan'dan el bombası sistem alacağım diyorsanız R5 5600+4060 Ti sistemi alın ama kasayı en azından Xigmatek yapın.

Evet hocam haklısınız ama bir tık ailevi sıkıntı da var yoksa daha iyi sistemler mevcut.

Vatan size alışveriş kredisi sağlıyorsa herhangi bir bankadan kredi, kredi kartı vb. kolaylıkla alabilirsiniz. Dolayısıyla bu sistemi almanız çok daha mantıklı. İlla Vatan'dan el bombası sistem alacağım diyorsanız R5 5600+4060 Ti sistemi alın ama kasayı en azından Xigmatek yapın.

Evet hocam Rampage tarzı markaları tercih etmeyeceğim ama AM5 ve R5 7500F benim kafamı çok karıştırdı. AM5 olanı alıp 1-2 sene sonra 5000 serisine geçilir mi?

Geri
Yukarı