R5 7500F sistemde CPU kırmızı ve DRAM sarı yanıyor

emrekaygusuzz

Femtopat
Daha fazla  
RAM
XPG Lancer 16 GB 5200 MHz
SSD veya HDD modeli
MSI Spatium M450 500 GB
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 4060 Ti
Anakart
MSI Pro A620M-E
İşlemci
Ryzen 5 7500F
Selam. 2 hafta önce hazır sistem masaüstü bilgisayar aldım. Sistemim 4060 Ti ve Ryzen 5 7500F olmasına rağmen basit oyunlarda bile ani FPS düşüşleri yaşıyordum. Sorunu çözmek için birçok şeyi denedim yazılımsal olarak fakat problem devam etti. Donanımsal bir hata olmuş olma ihtimaline karşı RAM'in slotunun yerini değiştirdim fakat bilgisayarı tekrar başlatmak istediğimde CPU kırmızı, DRAM kısmı ise sarı yanmaya başladı ve ekran gelmedi. Tekrardan RAM'in yerini eskisine getirdim fakat hala aynı ışıklar yanmaya devam ediyor. Anakart üzerinden BIOS'u sıfırladım, birçok şeyi denedim fakat düzelmedi. Bir çözüm önerisi olan var mı?

Selam. 2 hafta önce hazır sistem masaüstü bilgisayar aldım. Sistemim 4060 Ti ve Ryzen 5 7500F olmasına rağmen basit oyunlarda bile ani FPS düşüşleri yaşıyordum. Sorunu çözmek için birçok şeyi denedim yazılımsal olarak fakat problem devam etti. Donanımsal bir hata olmuş olma ihtimaline karşı RAM'in slotunun yerini değiştirdim fakat bilgisayarı tekrar başlatmak istediğimde CPU kırmızı, DRAM kısmı ise sarı yanmaya başladı ve ekran gelmedi. Tekrardan RAM'in yerini eskisine getirdim fakat hala aynı ışıklar yanmaya devam ediyor. Anakart üzerinden BIOS'u sıfırladım, birçok şeyi denedim fakat düzelmedi. Bir çözüm önerisi olan var mı?

Sistem Gaming.gen.trdeki Pardus Pro mu?

Sistem Gaming.gen.trdeki Pardus Pro mu?
Gaming Gen'den sistem doğru evet fakat bahsettiğiniz değil bu;

Gaming Gen'den sistem doğru evet fakat bahsettiğiniz değil bu;

Sisteminiz benim sistemle aynıda sorayım dedim keşke bilgim olsa da yardım etsem 😢

Çalışan sistemde RAM söküp takınca bu sorunun olması ilginç, CPU ve DRAM ışıkları genelde anakart LGA pinleri eğildiğinde birlikte yanabiliyor, CPU soğutıcusunu biraz gevlişetip deneyebilirsiniz, çözüm olmazsa garanti yoluna başvurmanız lazım, yeni sistemi kurcalamaya gerek yok.
Teşekkür ederim yardımlarınız için. Dediklerinizi de dikkate alaraktan satıcıyla irtibata geçip değişim talebini oluşturdum.

Yeni konular

Geri
Yukarı