R5 7500F ve Phantom Spirit 120 SEE ile 80 derece normal mi?

Stok fan ile yük altında 80-85 değerlerine ulaşıyorken soğtucu ile bu değere çıkması bana normal gelmedi, bu arada görselde macunu fazla sürmüşsünüz gibi geldi epey yoğun duruyor, katman gibi olmuş.

Stok fan ile yük altında 80-85 değerlerine ulaşıyorken soğtucu ile bu değere çıkması bana normal gelmedi, bu arada görselde macunu fazla sürmüşsünüz gibi geldi epey yoğun duruyor, katman gibi olmuş.
Hocam stok soğutucu oyunda bile 97 derece oluyor izlediğim videoda. Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam stok soğutucu oyunda bile 97 derece oluyor izlediğim videoda. Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam zaten ısınan bir işlemci evet, videoda işlemci odaklı bir oyun oynanıyor haliyle daha çok yük biniyor. Genel anlamda serin çalışan bir kasada 80-85 bilemedin 90 zorlar, netice olarak soğutucu ile birlikte yük altında 80 ve üstü çalışması bana normal gelmedi.

Arkadaşlar selam, 2-3 gün önce sistemi değiştim. İşlemci olarak 7500F ve soğutmak için ise Phantom spirit kullandım, macun olarak da MX-6 surdum. Cinebench R-23 multi-Core testinde işlemci 80 derece oluyor, acaba bu sıcaklık normal midir? Macunu her yere eşit bir şekilde sürdüğüme eminim. Soğutucuyu takarken vidaları en sona kadar sıktım fakat içim rahat etmedi bu yüzden vidaları az biraz geri açtım ve parmak ucuyla tekrardan çok zorlamadan geri sıktım, soğutucu ve işlemci arasında herhangi bir boşluk kalmadığına eminim. Bu arada kasam Cooler Master K501l.

Edit; bir de işlemci boştayken 40-43 derece arası gidiyor geliyor.

Macunu bir tık kalın sürmüşsün, aynı soğutucu ve işlemci bende de var Cinebench testinde 73 derece AIDA64 stres testinde 76 derece alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı