R5 7600X Assassin's Creed Odyssey oynarken 85-90 derece

Salvador17

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, R5 7600X işlemci ve RTX 3070 Ti ekran kartına sahibim. Ultra 2K ayarlarda işlemci sıcaklığı 360'lık sıvı soğutma olmasına rağmen oyun içinde 85-90 derece arası seyrediyor. Bu oyun özelinde işlemci tabanlı bir oyun olduğu için bu sıcaklık normal mi bir sorun mu var?

Dosya Ekleri

• sıcaklık.jpg
    sıcaklık.jpg
    567 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, R5 7600X işlemci ve RTX 3070 Ti ekran kartına sahibim. Ultra 2K ayarlarda işlemci sıcaklığı 360'lık sıvı soğutma olmasına rağmen oyun içinde 85-90 derece arası seyrediyor. Bu oyun özelinde işlemci tabanlı bir oyun olduğu için bu sıcaklık normal mi bir sorun mu var?

360'lık soğutucu ile biraz fazla önceden de hep mi böyleydi.

Odyssey'i PC'mi ilk aldığımda oynamıştım bende bu değerleri görmesede anlık olarak uçtuğunu görmüştüm oyunun optimazasyonuyla alakalı olabilir. Şu an Valhalla oynuyorum değerler gayet normal.

PBO ne oluyor hocam?
Boost hızda çalışmasını engelliyor. Sıcaklık ve enerji tüketimi düşüyor. Oyunlarda pek fark olmuyor. Ryzen 7000 serisi için ECO modu kullanılması daha iyi olur. Ben kendi sistemimden alışkanlıkla PBO demişim bi anlık. ECO modundan bahsetmek istemiştim.
@Salvador17
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
360'lık soğutucu ile biraz fazla önceden de hep mi böyleydi.
Hayır değildi, God Of War 75-80 derecelerde geziyor. 1 Haftadır Resident evil 2 remake oynuyorum 65-70 arası geziyordu.
Odyssey'i PC'mi ilk aldığımda oynamıştım bende bu değerleri görmesede anlık olarak uçtuğunu görmüştüm oyunun optimazasyonuyla alakalı olabilir. Şu an Valhalla oynuyorum değerler gayet normal.
Bir de Valhala yı da indireyim bakayım bakalım oyundan mı değil mi?
Bence BIOS'tan PBO'yu kapatın, öyle oynayın oyunları.
PBO açık ta olsa 360 lık sıvı soğutucu da bu değerler biraz garip yinede. Ben sıvı soğutucudan kaynaklandığını düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• sıcaklık.jpg
    sıcaklık.jpg
    567 KB · Görüntüleme: 10
Evet, onda da bi sorun var gibi zaten ama çok fazla böyle konu var. Bu soğutucular hep sorunlu mu yoksa düzgün takılmıyor mu?
Cidden bilemiyorum, garantisi var 5 yıl ama sök tak gönder 2 hafta pc siz kal kısmı sıkıntı valla. Yukarıdaki arkadaş Valhala yı söylemiş onu indiriyorum şimdi. Bakalım onda nasıl olacak.

Evet, onda da bi sorun var gibi zaten ama çok fazla böyle konu var. Bu soğutucular hep sorunlu mu yoksa düzgün takılmıyor mu?
Hatta farklı bir foroumda Arctic 360 5800x3d kombosu ile aynı oyun için 77-78 derece de oynadığını söyledi az önce. Cougar aqua +2+3 derece kaliteden dolayı fark eder 7600x için 85 dereceler normal gibi ne dersin?

Son düzenleme:
Cidden bilemiyorum, garantisi var 5 yıl ama sök tak gönder 2 hafta PC siz kal kısmı sıkıntı vallahi. Yukarıdaki arkadaş Valhalla'yı söylemiş onu indiriyorum şimdi. Bakalım onda nasıl olacak.

Hatta farklı bir foroumda Arctic 360 5800x3D kombosu ile aynı oyun için 77-78 derece de oynadığını söyledi az önce. Cougar Aqua +2+3 derece kaliteden dolayı fark eder 7600X için 85 dereceler normal gibi ne dersin?

Normal ama yine de yüksek denilebilir olayın kesinlikle oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum bende 4060 Ti, Ryzen 5 7500F ve soğutucu olarak da Peerless Assassin var. Anlık olarak 80-85 aralığına çıktığını hatırlıyorum.

Geri
Yukarı