R5 7600X, Cougar Aqua 360mm ile 110 dereceye ulaşıyor

NoNametxt

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB 5200 MHz
Ekran kartı
Sapphire Rx 580 4GB
Anakart
Gigabyte A620M Gaming X
İşlemci
R5 7600X
Arkadaşlar, yaklaşık 3 hafta önce Cougar Aqua 360mm aldım ve R5 7600X'e taktım. 2 hafta boyunca sorunsuz kullandım ancak bu hafta işlemcinin soğumadığını fark ettim. Çünkü 110 derecelere kadar çıkıyor ve bilgisayarı kapatıyordu ancak bilgisayarı tekrar geri açınca soğutuyordu. Yani bunun sebebi ne olabilir? Fanlar sorunsuz çalışıyor pompa direk olarak PSU'ya bağlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, yaklaşık 3 hafta önce Cougar Aqua 360mm aldım ve R5 7600X'e taktım. 2 hafta boyunca sorunsuz kullandım ancak bu hafta işlemcinin soğumadığını fark ettim. Çünkü 110 derecelere kadar çıkıyor ve bilgisayarı kapatıyordu ancak bilgisayarı tekrar geri açınca soğutuyordu. Yani bunun sebebi ne olabilir? Fanlar sorunsuz çalışıyor pompa direk olarak PSU'ya bağlı.

Termal macunu hazır bir şekilde miydi? Ve o şekilde montajladıysan giriş kısımları gevşemiş ve değmiyor olabilir.

Termal macunu hazır bir şekilde miydi? Ve o şekilde montajladıysan giriş kısımları gevşemiş ve değmiyor olabilir.
Termal macunu kendim sürdüm abartmadan tam yetecek kadar üstüne koydum ki zaten içinden çıkmıştı termal macun işlemcinin değişik yapısından dolayı elle yaydırdım ek olarak bu ısınma problemi her zaman olmuyor mesela oyun oynuyorum 70 derece civarı yani soğutuyor ancak bazen böyle oluyor şuana kadar 3 kez oldu.

Termal macunu kendim sürdüm abartmadan tam yetecek kadar üstüne koydum ki zaten içinden çıkmıştı termal macun işlemcinin değişik yapısından dolayı elle yaydırdım ek olarak bu ısınma problemi her zaman olmuyor mesela oyun oynuyorum 70 derece civarı yani soğutuyor ancak bazen böyle oluyor şu ana kadar 3 kez oldu.

Acaba fanlarda bir problem olabilir mi?

Acaba fanlarda bir problem olabilir mi?
Fanlar o anda son hızda dönüyordu ve serin üflüyordu (üst konumda, egzoz)

Problem hala devam ediyor az önce de yaşadım ve aklıma BIOS menüye gidip fanları kontrol etmek geldi, BIOS menüye gittim ve Smart fan sekmesine girdim fanlar Full hızda çalışıyor işlemci 98 derecede geziyordu ve biraz izledim yakşalık 3-4dk sonra bir anda düşmeye başladı ve sıcaklık değeri 40'a kadar düştü yani bunun sebebi ne?

Problem devam ediyor...

Son düzenleme:
Fanlar o anda son hızda dönüyordu ve serin üflüyordu (üst konumda, egzoz)

Problem hala devam ediyor az önce de yaşadım ve aklıma BIOS menüye gidip fanları kontrol etmek geldi, BIOS menüye gittim ve Smart fan sekmesine girdim fanlar Full hızda çalışıyor işlemci 98 derecede geziyordu ve biraz izledim yakşalık 3-4dk sonra bir anda düşmeye başladı ve sıcaklık değeri 40'a kadar düştü yani bunun sebebi ne?

Problem devam ediyor...

Sorun soğutucuda zaten de garantisi devam ediyorsa yolla geri.

Evet garantisi var muhtemelen yollayacağım.

Yollayın hocam beklemeyin bu arada yarın direk yollayın sorun ciddiyse uzun sürüyor çünkü ne kadar erken o kadar iyi.

Yollayın hocam beklemeyin bu arada yarın direk yollayın sorun ciddiyse uzun sürüyor çünkü ne kadar erken o kadar iyi.

Hafta sonu iletişime geçeceğim satın aldığım yer ile daha sonra ya onarım ya da ürün değişimi yapmalarını talep edeceğim.

Uzun zaman sonra cevaplıyorum ama garantiye yolladım ve ürünün tamiri ve bakımı yapıldı şu an 50-65 derece arası 70i zor görüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı