R5 7600X sistem kendini yeniden başlatıyor

eaduman

Yoctopat
Daha fazla  
Yeni bir kasa topladım. Topladığım günden beri günde 1 ya da 2 kez kendini yeniden başlatıyor. Ofiste kullanıyorum herhangi bir ağır işlem yapılmıyor. Basit bir Word dosyası açıkken dahi yeniden başlatabiliyor. Bazen açık bırakıyorum bilgisayarı kontrol etmek için kullanılmıyorken de yeniden başlatabiliyor. Olay görüntüleyicisinden baktığımda yeniden başlatma esnasında bu hataları veriyor ( Whats-App-G-rsel-2024-04-26-saat-19-25-34-10be2c08 hosted at ImgBB ) bununla ilgili konulara baktığımda PSU'dan kaynaklandığı söylenmiş diye gittim PSU'yu iade edip yeni bir PSU aldım yine sorun çözülmedi. Formatlamayı denemedim dahaca çünkü ofiste kullandığım bir sürü programı tekrardan kurmak istemiyorum, bayağı uğraştırıcı benim için. Isınma ile ilgili bir sorun yok kontrol ediyorum sürekli. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem;
PSU - Gigabyte GP-UD750GM 750W 80+ Gold.
Soğutucu - Zalman cnps4X Black CPU soğt. LGA 1700/1200/115X/ AMD Am5/am4/am3, 92mm PWM fan, TDP 150W.
Anakart - MSI Pro B650M-A Wi-Fi AM5 DDR5 6400MHz(OC) HDMI DP M.2 USB3.2 2.5G lan Wi-Fi 6E mATX.
İşlemci - AMD Ryzen 5 7600X 4.7 GHz soket AM5 38MB cache 105W ışlemci tray.
Kasa - MSI MAG Forge 100M temperli cam 2X RGB fan 120mm fan ATX oyuncu bilgisayar kasası.
RAM - Corsair Vengeance RGB DDR5 RAM 32 GB (2x16 GB) 6000MHz.
Ekran kartı - Gigabyte GeForce RTX 4070 Windforce OC 12 GB grafik kartı - 12 GB.
SSD - Samsung 1TB 980 Pro NVMe M.2 SSD.
Kasaya ek olarak da şöyle bir fan var - MSI ARGB 120mm fan 4pin PWM + 5V 3pin.

BIOS güncellemesi yaptınız mı? Sistemimi ilk aldığımda kutudan çıkan firmware ile Crysis Remastered oynarken bende çok kere restart yemiştim ancak BIOS sürümünü yeni sürüme güncellediğimde sorunum çözülmüştü.

PSU'dan şüpheleniyorum varsa farklı bir PSU ile deneyin.
Farklı PSU ile denediğinde sorunu çözülmemiş dostum, tam olarak oku.

BIOS güncellemesi yaptınız mı? Sistemimi ilk aldığımda kutudan çıkan firmware ile Crysis Remastered oynarken bende çok kere restart yemiştim ancak BIOS sürümünü yeni sürüme güncellediğimde sorunum çözülmüştü.

Farklı PSU ile denediğinde sorunu çözülmemiş dostum, tam olarak oku.
Bios güncellemesini yaptım. Hatta w10 du ilk kurduğum belki kurulumda hata olmuştur diye w11 e güncelledim onda da devam etti sorun.

Geri
Yukarı