R5 7640HS laptop ekranı donuyor ve gidip geliyor

Sultan Şar

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16gb 5600mhz
SSD veya HDD modeli
512gb
Ekran kartı
RTX3050 6gb
İşlemci
Ryzen 5 7640HS
Arkadaşlar ben yeni PC aldım ve W11 Pro yükledim lisansı ile ama bende şöyle bir sıkıntı oldu, ben WhatsApp'tan görüntülü konuşurken arkadan yayın açıyorum ve belli bir süre sonra ekranım falan donuyor, hiçbir şey yapamıyorum. 1-2 dk içinde geçtikten sonra siyah ekran oluşuyor ve yeniden başlıyor. Bunun sebebi nedir, bilenlerden ricamdır. Bu arada bütün sürücülerim güncel. Bir de şöyle bir sıkıntı da yaşıyorum PC de herhangi bir zamanda şimşek hızında bir beyaz ekran gelip gidiyor bunu da anlamış değilim.

Windows 11 şimdilik kullandığınız işlemci için optimize çalışmıyor en kötü Windows 10'a düşebilirsiniz ya da optimize edilene kadar işletim sisteminde kalabilirsin ben de HP Victus 16 Ryzen 5 7640HS kullanıyorum arada Windows 11 de masaüstüne dokunamıyorum Windows tuşuna basıp masaüstüne bastıktan sonra yön tuşları ile herhangi bir klasör açtıktan sonra yenileye bastıktan sonra düzeliyor.
Denetim Masası >aygıt yöneticisi ekran görüntüsünü atar mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 şimdilik kullandığınız işlemci için optimize çalışmıyor en kötü Windows 10'a düşebilirsiniz ya da optimize edilene kadar işletim sisteminde kalabilirsin ben de HP Victus 16 Ryzen 5 7640HS kullanıyorum arada Windows 11 de masaüstüne dokunamıyorum Windows tuşuna basıp masaüstüne bastıktan sonra yön tuşları ile herhangi bir klasör açtıktan sonra yenileye bastıktan sonra düzeliyor.
Denetim Masası >aygıt yöneticisi ekran görüntüsünü atar mısın?
Hocam ilk kurulumda, wifi veya Bluetooth sorunu oluştu mu sizde ?
Windows bazen driverlari bulamayabiliyormus. Sizde de böyle bir durum yaşandı ise eğer, indirdiğiniz driver sitelerini atar mısınız ?

Arkadaşlar ben yeni PC aldım ve W11 Pro yükledim lisansı ile ama bende şöyle bir sıkıntı oldu, ben WhatsApp'tan görüntülü konuşurken arkadan yayın açıyorum ve belli bir süre sonra ekranım falan donuyor, hiçbir şey yapamıyorum. 1-2 dk içinde geçtikten sonra siyah ekran oluşuyor ve yeniden başlıyor. Bunun sebebi nedir, bilenlerden ricamdır. Bu arada bütün sürücülerim güncel. Bir de şöyle bir sıkıntı da yaşıyorum PC de herhangi bir zamanda şimşek hızında bir beyaz ekran gelip gidiyor bunu da anlamış değilim.

Bu sorun Windows 11'in stabil olmamasından kaynaklanıyor Windows 11 daha yeni bir sürüm ilerleyen Update'ler ile düzeleceğini umut ediyorum şu anlik yapabileceginiz en iyi şey Windows 10'a geçmektir.

W11 de öyle bir sorun şu anda bulunmamak ta, W11 neredeyse her yeni laptopta düzgün kullanılıyor. Sizin sorununuz servis ile. Servise gönderin başka çare yok gibi gözüküyor SSD sorunlu olabilir, ben de buna benzer sorunlar yaşadım SSD değiştirdiler.

Windows 10 geçip denemek istiyorsanız deneyebilirsiniz ama 2025 de desteğinin biteceğini unutmayın.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip yeniden yüklemeyi deneyin olmazsa sorun donanımsal gibi duruyor.

BIOS günccellemerini yapın ilk önce.
Sonra sitesinden son chipset driverlarını kurun.
DDU ile ekran kartını kaldırıp yeni driver olmaz ise 2 driver öncesine dönün.
Güç planını yüksek performans seçin
Sorununuz buyuk ihtimal BIOS updati ve driver eksikliğinden kaynaklanıyor bana donanımsal bir sorun gibi gelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı