R5 Pro 4650G sistem ne kadar elektrik tüketir?

Emrah Gökçe

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, evimdeki boş bilgisayarlardan birisini sunucuya dönüştürdüm 7/24 açık tutmayı planlıyorum. Elektrik faturasına ne kadar yansır çok bir tüketimi olur mu? Nasıl öğrenebilirim?

sistemim
  • ASRock B450M-HDV r4.0
  • AMD Ryzen 5 Pro 4650G 4.2 GHz 6 çekirdek.
  • 350W markasız eski bir PSU.
  • 16 GB DDR4 3200 MHz RAM.

Merhaba arkadaşlar, evimdeki boş bilgisayarlardan birisini sunucuya dönüştürdüm 7/24 açık tutmayı planlıyorum. Elektrik faturasına ne kadar yansır çok bir tüketimi olur mu? Nasıl öğrenebilirim?

sistemim
  • ASRock B450M-HDV r4.0
Hocam bende alıcağım haftaya inşallah.Normalde bilgisayar dahil elektrik faturanız fazla mı geliyor?

sistemim
  • ASRock B450M-HDV r4.0

Bu kadar güçsüz bir sistem tüketeceği elektrik 60-70 TL parayı geçmez aylık olarak.

Hocam bende alacağım haftaya inşallah. Normalde bilgisayar dahil elektrik faturanız fazla mı geliyor?

Hayırlı olsun hocam şimdiden, ben sunucu yapmak için bu şekilde toplamıştım. Geçen ay 200 TL gelmişti bu ay 450 geldi :)

Bu kadar güçsüz bir sistem tüketeceği elektrik 60-70 TL parayı geçmez aylık olarak.

7/24 çalıştırsam da bu dediğiniz tutarlar mı gelir acaba, çünkü sanallaştırma yapacağım.

Hayırlı olsun hocam şimdiden, ben sunucu yapmak için bu şekilde toplamıştım. Geçen ay 200 TL gelmişti bu ay 450 geldi :)

7/24 çalıştırsam da bu dediğiniz tutarlar mı gelir acaba, çünkü sanallaştırma yapacağım.
O zaman çok bir etkisi olmaz herhalde benim için.Sunucu ve 7/24 olduğu için.450TL'den 600 liraya kadar da gelebilir.

İşlemci 45W, Max 65W.
iGPU: 15W, Max 45W.
Toplam maximum 110W.
Şuradaki verilerin yalancısıyım: AMD Ryzen 5 Pro 4650G: performance and specs | NanoReview

RAM'ler, diskler, kasa fanları falan her şey dahil 150W'ı bulmaz sanırım.

Yani ne kadarlık bir elektrik tüketimi olur hocam, faturama ne kadar eklenir acaba? Bu arada şunu belirtmek istiyorum herhangi bir 3D işlem yapılmayacak Ubuntu server kurulacak GPU kullanımı olmaz herhalde.

Geri
Yukarı