R7 240 OC ile FPS arttırma

ekrankartı

Hectopat
Merhaba The Witcher 3'de 20-25 FPS alıyorum bunu 30 yukarısına çekmek için Overclock yapmak istiyorum.
Sıfır ayarlar 780 MHz GPU 800 MHz Memory kaça kadar çekersem sıkıntı çıkmaz? Bilgisi olan varsa diye sormak istedim.
Bir de aşağıda fan ayarı var 30% onu biraz daha yükseltsem ne olur? Ses açısından sıkıntı olmaz bana, 37 sıcaklık gösteriyor çok az ama neden öyle bilmiyorum. Ekran kartı ve monitör değiştirdim, eskiden 60-70 sıcaklık çıkıyordu. Şimdi yaz olmasına rağmen sıcaklık çok düşük ya da uygulama tam olarak gösteremiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240 kolay kolay ısınmaz değerler gerçeğe yakındır. Test ederek hızları yükselt sıkıntı çıktığında eski haline getir. Afterburner kullanıyorsanız startup özelliğini kapatın. Böylece sıkıntı yaşamazsınız.

Ben bu şekilde kullanıyorum. Stabil çalışıyor. BIOS modlayarak yaptım.
ss.png

Umarım konunu baltalamıyorumdur bılgım olsa yardımcı olurdum bende bu kart ıle ılgılı bır sey soracaktımda Intel Core2 Duo E8400 İşlemci 6M Önbellek 3.00 GHz 1333MHZ FSB bu ıslemcı o kartı destekler mı acaba ? Tekrar tekrar özür dılıyorum konu sahıbınden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı