R7 240 Performans Sorunu

mrcek98

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün Vatan Bilgisayar'dan MSI R7 240 2GB modelini aldım.

Daha öncesinde HD 6350 ekran kartı kullanıyordum. R7 240 geçince pek bir performans farkı olmadı gibi hatta masaüstünde bazı takılmalar donmalar falan oluyor gibime geldi.

CS:GO menüde sekmeler arası geçiş yaparken eski ekran kartımda anlık donmalar oluyordu bunda da oluyor yani anlayamadım pek bir fark olmadı gibi. Ya da daha ilk gün diye ekran kartının kullandıkça açılması gibi bir olayı var mıdır?

MSI Kombustor uygulamasında yük testi yaptım %99 kullanıyor sıcaklık 40-47C arası oluyor ve aldığım FPS 118 civarında oluyor normal bir durum mudur? Yoksa işlemci falan yetersiz kalma durumu ya da kartta sıkıntı olma durumu olabilir mi? İlk kez bir ekran kartı alıp kullanıyorum ondan saçma sorularım için şimdiden özür dilerim :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bana sorarsan cs go aslında ekran kartı değilde işlemciyi daha çok seven bir oyun ayrıca sana verebileceğim en büyük tavsiye oyunda ki görüntü ayarlarında msaa fxaa falan gibi ayarlar var x2 x4 x8 gibi bunları kesinlikle kapat birde işlemcini ve ram miktarını söylersen iyi olur.

Kardeşim bana sorarsan cs go aslında ekran kartı değilde işlemciyi daha çok seven bir oyun ayrıca sana verebileceğim en büyük tavsiye oyunda ki görüntü ayarlarında msaa fxaa falan gibi ayarlar var x2 x4 x8 gibi bunları kesinlikle kapat birde işlemcini ve ram miktarını söylersen iyi olur.
Geç yazdım üzgünüm. İşlemci i5-2400 ve 4GB RAM var.

350W PSU
MSI R7 240 2GB DDR3
IPXSB-H61 ANAKART
4 GB RAM
İ5-2400 İŞLEMCİ
Sistem bu şekilde sorun çözülmedi hala CS GO ya da masaüstünde bazı işlemlerde bile anlık donmalar meydana geliyor CS GO'da özellikle envanter girerken ayarlara girerken ani 1-2 saniyelik donmalar oluyor, haritalar yüklenirken çok geç yükleniyor ve donuyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı