R7 250 Sistem Uyumu

Bubble

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Forumdaki arkadaşlar sağ olsun 1000 TL bir PC topladım ancak parçalar uyumlu mu bilemedim. Size sorayım dedim. Şüphelendiğim şey ise ASUS R7 250 DDR3 ekran kartı yazmışlar ancak internetten bulduğum bu POWECOOL ekran kartı GDDR5 olduğu için anakartla sıkıntı yapar mı diye düşündüm.

CPU:

AMD Athlon X4 860K Soket FM2+ 3.7Ghz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci

ANAKART:

MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI Anakart

GPU 2.el)

Powercolor R7 250 O.C. GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 - Powercolor Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 410511469

RAM: 2.el)

Samsung 8 GB 1600 MHZ DDR3 SORUNSUZ SIFIR KASA RAMİ - RAM Bellek ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 426410800

KASA+PSU:

TX K3S 400W 1xUSB3.0, 2xUSB 2.0 ATX Bilgisayar Kasası (TXCHK3P400) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri

Bir de elimde 120GB SSD var. Belki sonradan 500 GB'lik harddisk alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarttaki DDR3 teknolojisi RAM uyumu ile alakalı, GDDR5 ise ekran kartı ile alakalı. İkisinin herhangi bir çakışma yapması söz konusu değil.

Seçtiğiniz hiçbir bileşende uyum sorunu yok.

Yalnız Intel'in G4560 modeli, seçtiğiniz işlemciden çok daha iyi bir işlemci. Athlon seçmenizin sebebi nedir?

Ekran kartıyla alakalı bir problem yok. ama işlemciyi intelin G4560 modelini tercih etmen çok daha iyi olur. ileride yükseltmeye'de açık. 860k alırsan orada tıkanırsın. yükseltmek istediğin zaman ekran kartı hariç tüm parçaları gözden çıkarman gerekir..

Önerileriniz için teşekkürler.Athlon işlemci seçmemim sebebi başka forumlarda sorduğumda athlon x4 860k tercih etmelisin demişlerdi daha sonra PC'yi topladım size sorayım dedim acaba nasıl olmuş diye. Dediğiniz pentium g 4560 athlondan daha mı güçlü peki?

Bir de bir sorum daha var. Bütçemi belki 1000 tlye çıkartamama olasılığım var. Zaten pentiumda hd graphics var şimdilik lol falan oynatsın daha sonra para biriktirip ekran kartı alsam hangi GPU'yu tercih edersiniz?

Önerileriniz için teşekkürler.Athlon işlemci seçmemim sebebi başka forumlarda sorduğumda athlon x4 860k tercih etmelisin demişlerdi daha sonra PC'yi topladım size sorayım dedim acaba nasıl olmuş diye. Dediğiniz pentium g 4560 athlondan daha mı güçlü peki?

Bir de bir sorum daha var. Bütçemi belki 1000 tlye çıkartamama olasılığım var. Zaten pentiumda hd graphics var şimdilik lol falan oynatsın daha sonra para biriktirip ekran kartı alsam hangi GPU'yu tercih edersiniz?
Evet G4560 860k'dan daha güçlü bir işlemci. Daha sonradan Rx 460 veya Gtx1050ti alabilirsin

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı