R7 260X Bilgisayar Bir Süre Sonra Donuyor

Quadia

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir süre önce ekran kartı ve güç kaynağı sipariş etmiştim ve geldiler. Maalesef geldiği günden beri sorunlarla uğraşıyorum, geldiği gün montajını yapmama rağmen bir süre sonra donup kalmaya başladı. Yaklaşık 40 dk. kullandıktan sonra donuyordu ve hiçbir şey yapamadığım için kapatıp açmam gerekiyordu. Bunu çözmek için güç kaynağını söküp aynı şekilde taktım ama bu seferde hiç açılmamaya başladı. Dün tamamen söküp kabloları arka tarafa atarak (kasamda kablolama için yer olmadığı için metal parçasının diğer tarafına attım) tekrar birleştirdim ve sorunsuz birkaç saat oyun oynadım. Daha sonra da indirme yapmak için açık bıraktım. Bugün okuldan geldiğimde monitörde herhangi bir şey yoktu. Kapatıp açtım ve Windows yazısı geldikten sonra simsiyah ekranla karşılaştım. Windows'u dosyaları koruyarak sıfırladım ve açıldı. Yaklaşık 30 dk. kullandıktan sonra bilgisayar tekrar dondu ve ilk gün ki gibi baştan başlatmam gerekti. En son format atıp kurtarabildim.

Tekrar başıma gelmesinden korktuğum için hazır bilgisayar çalışıyorken sormak istedim. Bunun sebebi nedir, yazılımsal mı yoksa donanımdan mı kaynaklanıyor? En önemlisi kalıcı olarak nasıl çözerim? @Recep Baltaş

Sistem özellikleri:

Anakart: Asus P8H61
İşlemci: İ5-3470
RAM: 4 GB
HDD: Samsung HD204UI
Ekran kartı: Asus R7 260x
Güç kaynağı: FSP Hyper 500w

Sorun yazılımsal olabilir. Bu sorun olmadan önce hiç format attınız mı? Uyumsuz ve güncel olmayan sürücü kurmadığınızdan emin olun. Sorun tekrarlarsa bildirin.

Sorun yazılımsal olabilir. Bu sorun olmadan önce hiç format attınız mı? Uyumsuz ve güncel olmayan sürücü kurmadığınızdan emin olun. Sorun tekrarlarsa bildirin.
Parçaları ilk birleştirdiğimde format atmıştım. Sürücüleri AMD'nin kendi sitesinden indirdim. Bilgisayar artık abuk sabuk donmuyor ama bazı uygulamalara girdiğimde ve özellikle DVD ile oyun kurmaya çalıştığımda donuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı