R7 2700X ile RTX 3080 uyumlu mu?

Bende de aynı CPU mevcut OC 4.2 GHz kullanıyorum, Neden 1080PDE darboğaz oluyorda 2K 4K da olmuyor aydınlatabilir misiniz? Monitörüm 1080p bir monitör de ona göre 3070 mi 3080 mi alayım karar veremedim ( Konuyu hortlatıyorum kızmayın :D )

Çözünürlük arttıkça CPU’nun üzerindeki yük ekran kartına kayar. İdeal senaryo ekran kartı %100’e yakın oranda kullanılırken CPU’nun düşük bir kullanımda seyretmesidir. CPU’nun yüksek kullanımda olması stutter, throttle, fps dropları gibi sıkıntılara sebep olabilir. 3080 hatta 3090 gibi kartlar 1080p’de kullanılmaz diye bir şey yok ama mevcut işlemcilerle bu kartları %99 kullanımda tutmak zordur 1080p’de.

Akıcı oyun deneyimi için CPU’yu ve çözünürlüğü ekran kartına göre seçmek gerekiyor. 3070 varsa elinizde ve işlemci olarak 2700x’i kullanacaksanız ideal çözünürlük 2K bence.

Çözünürlük arttıkça CPU'nun üzerindeki yük ekran kartına kayar. İdeal senaryo ekran kartı %100'e yakın oranda kullanılırken CPU'nun düşük bir kullanımda seyretmesidir. CPU'nun yüksek kullanımda olması stutter, throttle, FPS dropları gibi sıkıntılara sebep olabilir. 3080 hatta 3090 gibi kartlar 1080P'de kullanılmaz diye bir şey yok ama mevcut işlemcilerle bu kartları %99 kullanımda tutmak zordur 1080P'de.

Akıcı oyun deneyimi için CPU'yu ve çözünürlüğü ekran kartına göre seçmek gerekiyor. 3070 varsa elinizde ve işlemci olarak 2700X'i kullanacaksanız ideal çözünürlük 2K bence.

Bu olay çok garip geliyor bana şimdi yüksek performans için ekran kartı alsam 1080p monitör olduğu için onu da değişmem gerekecek bu da çok fazla masraf ( FPS sınırlandırılırsa yine bu olay oluyor mu 144 Hz sabitlesek ya da 200'e çok FPS aldığında olmuyor mu bu droplar ben mi yanlış biliyorum ) şu an GTX 1080 kullanıyorum yayın tek PC'den açıyorum bazen performans düşüsü oluyor 10-30 FPS kadar CPU kullanımıda %70 üzerinde oluyor genelde yayını CPU'dan yapıyorum.

Ek olarak monitöre de iyi para vermiştim zamanında 1600 TL civarı Samsung 1 ms 144 Hz Gaming bir monitör idi.

Ek olarak RTX hangi modelini alabilirim GTX 1080 den daha iyi bir performans için ( 1080p monitörde kullanılacak )

Son düzenleme:

Geri
Yukarı