R7 370 sürücü yükleyince siyah ekran

Maalesef arkadaşlar sorunu çözemedim. Bir teknik servisarayıp konuştum telefonda, bu ekran kartı eski olduğu için ve parçaları bulunmadığı için tamiratı yapılmıyormuş. O zaman öyle söylemişlerdi bana. Tabi belki de uğraşmak istemediler o ayrı konu. Ama sonuç olarak yeni bir ekran kartı almak zorunda kaldım.

Sorun bence ekran kartının chipsetiyle alakalı. Yani donanımsal bir arızası var. Konu açıklamasında da belirttiğim gibi birçok yöntem denedim yazılımsal olmadı, donanım ile ilgili de termal macun yeniledim belki ısındığından dolayı, termal macun eski olduğundan dolayı böyle bir sorun yaşıyorum düşüncesiyle, ama maalesef o da herhangi bir sonuç vermedi.

Bu arada aldığım ekran kartı da Sapphire RX 570 4 GB. Eğer yeni bir ekran kartı alacaksınız ben memnunum tavsiye edebilirim bu ekran kartını, fakat fan sesinden rahatsız oluyorsanız 8 GB modelini tercih edin derim.

Ben bu gün internet üzerinden, servis formu doldurdum. Dün aramıştım,malum sebeplerden dolayı sadece kargo ile teslim alıyorlarmış ürünü. 2015'de satın almıştım ben, 5 yıl destek verebiliyorlarmış, herhangi bir şey yapamayabiliriz dediler. Bakalım hayırlısı artık.

Aynı hatayı bende alıyorum ya yok mudur bir çözü mü? 29-04-2020 oyun oynarken birden ekran karardı ve yeniden başlatıldı hiçbir şekilde açılmadı sürekli Win 10 gelecekken kapanıp yeniden başlatıyor format atınca da işlemcinin ekranını kullanıyor galiba ekranda yeşil yeşil çizgiler oluyor ekran kartın Driver'ını yukleyınce aynı sıyah ekran ve sürekli restartlıyor bilgisayarı. Yetkili teknik servise götürsem acaba yapacakları bir şeyler olur mu?
Hatayıda bu şekilde alıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    76,9 KB · Görüntüleme: 52
Aynı hatayı bende alıyorum ya yok mudur bir çözümü? 29-04-2020 oyun oynarken birden ekran karardı ve yeniden başlatıldı hiçbir şekilde açılmadı sürekli Win 10 gelecekken kapanıp yeniden başlatıyor format atınca da işlemcinin ekranını kullanıyor galiba ekranda yeşil yeşil çizgiler oluyor ekran kartın Driver'ını yukleyınce aynı sıyah ekran ve sürekli restartlıyor bilgisayarı. Yetkili teknik servise götürsem acaba yapacakları bir şeyler olur mu?
Hatayı da bu şekilde alıyorum.

ASUS servisi 700 TL isteyince yaptırmaktan vazgeçmiş ve yeni ekran kartı almıştım. Ama içim rahat etmedi ve çok araştırdım, Kayseri'de bir firma var ve bu işte bayağı iyi olduklarını düşünüyorum. Bu firmaya çok uygun bir bedelle tamir ettirdim ve şimdi ekran kartımı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. Yasak olup olmadığını bilmediğim için, ismini paylaşamıyorum, başka bir şekilde iletebilirim, kolay gelsin.

ASUS servisi 700 TL isteyince yaptırmaktan vazgeçmiş ve yeni ekran kartı almıştım. Ama içim rahat etmedi ve çok araştırdım, Kayseri'de bir firma var ve bu işte bayağı iyi olduklarını düşünüyorum. Bu firmaya çok uygun bir bedelle tamir ettirdim ve şimdi ekran kartımı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. Yasak olup olmadığını bilmediğim için, ismini paylaşamıyorum, başka bir şekilde iletebilirim, kolay gelsin.

İhtiyaç olduğu için bilgisayarı samsundan Kayseri'ye kargolattım. Gelir gelmez temiz bir format atayım dedim ama kurduğum anda sıkıntılar başladı. R7 370 2 GB ekran kartını görmüyor PC. Güncellemeye çalışınca siyah ekran hatası veriyor. Kırmızı noktalar geliyor ekrana. Firma adını sana zahmet mesaj yoluyla iletir misin?
Ya da başka çözüm bilen var mı?

İhtiyaç olduğu için bilgisayarı samsundan Kayseri'ye kargolattım. Gelir gelmez temiz bir format atayım dedim ama kurduğum anda sıkıntılar başladı. R7 370 2 GB ekran kartını görmüyor PC. Güncellemeye çalışınca siyah ekran hatası veriyor. Kırmızı noktalar geliyor ekrana. Firma adını sana zahmet mesaj yoluyla iletir misin?
Ya da başka çözüm bilen var mı?
mesaj göndermeyi beceremedim, umarım bir cezası yoktur, Yıldız Bilişim ve elektronik, kayseri.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı