R7 3700X sisteme yükseltme önerisi

Osmn C

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, mevcut sistemim Valorant'ta ortalama 250-300 FPS sağlıyor. Şu an için yeterli fakat 240Hz monitörle kullandığım için FPS'in 240'ın altına düşmesini istemiyorum. Ve sanıyorum yakında 240 FPS'in altında düşüşler olacaktır. Bunun yaşanmasını önlemek için sisteme ne gibi bir iyileştirme yapılması doğru olur? Fikirlerinize ihtiyacım var. Şahsi düşüncem mevcut işlemcinin 5800X'le değiştirilmesi yönünde fakat ekran kartı açısından bakıldığında emin olamıyorum.

Mevcut sistem parçaları.

• ROG STRIX B450-F Gaming.
  • ROG STRIX RTX 2060 o6g Gaming.
  • Ryzen 7 3700X.
  • G.Skill Trident Z 3200MHz.
  • Samsung 970 EVO Plus.
  • Cooler Master Masterliquid ML240l.
  • Xigmatek Trident Plus.
  • Thermaltake Toughpower Grand 750W +80 Gold.

Hocam 3700X le o kadar düşük FPS almanız bayağı zor ben i3 9.nesille aynı FPS'leri alıyordum bence bir sıcaklığını falan kontrol edin sistemin performans sıcaklıktan düşüyor olabilir eğer öyle değilsede 5800X le değiştirebilirsiniz eğer bütçe yetiyorsada ekran kartınada bir el atın.

Hocam 3700X le o kadar düşük FPS almanız bayağı zor ben i3 9.nesille aynı FPS'leri alıyordum bence bir sıcaklığını falan kontrol edin sistemin performans sıcaklıktan düşüyor olabilir eğer öyle değilsede 5800X le değiştirebilirsiniz eğer bütçe yetiyorsada ekran kartınada bir el atın.
Valorant oynarken CPU sıcaklığı 52-55C° / GPU sıcaklığı 50-54C° civarlarında. Oyunu en düşük ayarlarda oynamayı tercih ediyorum. Bilmiyorum FPS değerleri sisteme göre düşük mü yoksa normal mi ama ileriye dönük yetersiz kalacağı kesin. İşlemci ve ekran kartını aynı anda değiştirmem bütçe anlamında zor o yüzden şimdilik sadece birini değiştirebilirim. Sanırım tercihim işlemciden yana olacak.

Geri
Yukarı