R7 3800X bilgisayara nasıl macOS kurulur?

finished

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RX 580
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 7 3800x
Merhaba, Windows 10 yüklü bilgisayarımda yedek M.2 diske macOS kurmak istiyorum. Mümkünse sistemin destekleyeceği en üst versiyonu kullanmak istiyorum. YouTube Technopat kurulum videosundaki aşamaları gerçekleştirmeme rağmen kurulum esnasında hata vermekte sanıyorum ki yanlış EFI kullanıyorum. Aşağıda sistem özelliklerimi iletiyorum. Bana kurulum dosyaları ve EFI dosyaları hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Özellikler;

• Anakart: Gigabyte B450M S2H.
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X.
  • RAM: 16 GB.
  • Ekran kartı: RX 580.

Merhaba, Windows 10 yüklü bilgisayarımda yedek M.2 diske macOS kurmak istiyorum. Mümkünse sistemin destekleyeceği en üst versiyonu kullanmak istiyorum. YouTube Technopat kurulum videosundaki aşamaları gerçekleştirmeme rağmen kurulum esnasında hata vermekte sanıyorum ki yanlış EFI kullanıyorum. Aşağıda sistem özelliklerimi iletiyorum. Bana kurulum dosyaları ve EFI dosyaları hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Özellikler;

• Anakart: Gigabyte B450M S2H.
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X.
  • RAM: 16 GB.
  • Ekran kartı: RX 580.

Bizim imajımızı ve EFI klasörümüzü kullanın.

Bizim imajımızı ve EFI klasörümüzü kullanın.

026-Desktop AMD Ryzen_Threadripper (8 Cekirdek).plist
025-Desktop AMD Bulldozer_Jaguar (8 Cekirdek).plist
026-Desktop Ryzen 7xxx (8 Cekirdek).plist

Sırayla bu 3 config dosyasını denedim ancak her seferinde görsellerdeki gibi kaldı. Bunun sebebi ne olabilir? Bir yeri eksik veya hatalı mı yapıyorum acaba.

Dosya Ekleri

• IMG_2768.JPEG
    IMG_2768.JPEG
    237,7 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_2769.JPEG
    IMG_2769.JPEG
    247,8 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_2771.JPEG
    IMG_2771.JPEG
    257,9 KB · Görüntüleme: 8
026-Desktop AMD Ryzen_Threadripper (8 Cekirdek).plist
025-Desktop AMD Bulldozer_Jaguar (8 Cekirdek).plist
026-Desktop Ryzen 7xxx (8 Cekirdek).plist

Sırayla bu 3 config dosyasını denedim ancak her seferinde görsellerdeki gibi kaldı. Bunun sebebi ne olabilir? Bir yeri eksik veya hatalı mı yapıyorum acaba.

Üzerinde sadece denediğiniz Ryzen (8 çekirdek) yazan config ile deneyin. Diğerleri ile hata verecektir. Ayrıca aldığınız hata ile ilgili @claus hocam müsait olduğunda yardımcı olacaktır.

Desktop AMD Ryzen_Threadripper 8 Cekirdek ile denediğinde aldığın hata hangisi ? Tüm BIOS ayarlarını rehbere göre yaptın mı ?
Evet yaptım şuan kurulumu bir şekilde gerçekleştirdim ancak seri no üretmeme rağmen icloud login olmaya çalışırken "Sunucuyla iletişim kurulamadı" hatası veriyor. Sistem tercihleri ethernet kısmına girdiğimde hiçbir şey karşıma çıkmıyor ama ethernet üzerinden internete çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı