R7 5800DX3 ve RTX 3070 Ti 88 derece

gerekwarmi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemde takılı olan işlemci Ryzen 7 5800XD3 ve takılı olan ekran kartı Zotac RTX 3070 Ti. Oyunlarda CPU ve GPU 86 88 derecelerde. Odamda klima yok. Kışın 65 dereceleri geçmeyen sistemin maalesef aşırı ısınması olduğu için bilgisayarı pek açamıyorum. Thermal Grizzly ile hem işlemciye hem ekran kartına 2 hafta önce bakim yaptım. Dereceler hiç değişmedi. RTX 3060 Ti ASUS TUF ekran kartı taktım, dereceler yine aynı. Kasa görselini paylaştım. Önerileriniz benim için çok önemli. Teşekkürler.

PXL_20230804_173134715.jpg
PXL_20230804_173143367.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tebrik ederim uzun zamandır gördüğüm en sağlıklı yardım başlığını açmışsınız. Dediğiniz gibi eğer odanız klimasızsa malum havalardan kaynaklı ekstra ısınması normal bununla biraz mücadele edebilmek adına kasanızı biraz ileri ittirirseniz arkadan daha kolay hava çıkışı sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde kasanızın cam tarafını çıkartıp açık olarak da kullanabilirsiniz.

Afrika'da yaşamadığını düşünürsek bu sıcaklıklar çok fazla. Sıvı soğutucunun pompa devri kaçta? Kasanın fanlarını kaç RPM dönüyor?
Kasanın fanı ortadaki orijinal nzxt kendi fanı diğer iki fan dandik fan taktım CPU tam hızda devir dönüyor gpu da 2900 3000 arası yani 100/92

Hocam tebrik ederim uzun zamandır gördüğüm en sağlıklı yardım başlığını açmışsınız. Dediğiniz gibi eğer odanız klimasızsa malum havalardan kaynaklı ekstra ısınması normal bununla biraz mücadele edebilmek adına kasanızı biraz ileri ittirirseniz arkadan daha kolay hava çıkışı sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde kasanızın cam tarafını çıkartıp açık olarak da kullanabilirsiniz.
Kanka denedim hiç fark olmadı h7 flow kasa zaten her yer delikli çok ilginç farklı ekran kartı da denedim derece aynı

Kasanın içinde çok fazla toz görüyorum.
Biraz toz var ama temizledim flow kasa olduğu için süzgeçleri temizledim hava akışı içerde iyi aslında ama bu dereceler çok fazla çözüm yolu bulamadım 2 tane fan orijinal değil pek küvetli uflemiyor sanırım acaba ondan olabilir mi on fan ortadaki orijinal üst ve altındaki başka

Kasayı öne aldım malesef sonuç yine aynı oldu arka boşluk var çok can sıkıcı durum sırf ısınma olmasın diye nzxt h7 flow para bastık aldık yine sıcak

Son düzenleme:

Geri
Yukarı