Çözüldü R7 5800X AIDA64 test sonuçları normal mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

P R O F O U N D

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Lillehammer
Daha fazla  
Merhabalar, yeni bilgisayar topladım ancak macunu az sürdüm sanırım ki AIDA 64 testi yaparken bu sıcaklıklar bana çok fazla geldi.

1649586467681.png

Sistemim imzamdadır ama yine de yazayım:
Case: Gamepower warcry.
CPU: AMD Ryzen 7 5800X.
CPU cooler: Lian Li galahad AiO 360.
Motherboard: MSI MAG X570 Tomahawk Wi-Fi
RAM: Crucial Ballistix Max RGB 16 GB (2x8) 4000 MHz DDR4 CL18.
GPU: PNY GeForce RTX 3080 10GB XLR8 Gaming revel Epic-X RGB.
SSD: Samsung 1TB 980 Pro NVMe M.2 SSD.
PSU: Corsair RM850X (2021)

Not: Yaşadığım yerden de kaynaklı olabilir. Antalya'da yaşıyorum ve nem çok yüksek.

Çözüm
Eki Görüntüle 1355208

2 Soruya da cevabım; hayır.

Kasada zaten radyatör ve ekran kartı fanları dahil 12 fan bulunmakta.
Ancak, kasa fanları zaten sessizlik için tasarlanmış. Performans odaklı değil bunun farkındayım.
Zaten fan harici diğer şeylerde Lian Li O11 Dynamic XL ile pek farkı yok.
Kasa fanlarını da high performance yada high pressure fan ile değiştirirsem şu anki kadar sessiz olmaz diye düşünüyorum.

Ayrıca, kasanın hava akışı dediğiniz kadar kötü olsaydı diğer bileşenler bu derecelerde kalır mıyıdı?
Eki Görüntüle 1355222

Radyatör fanları yetmiş o halde. Hava akışında sorun yok. Ne kadar sürdün macunu?
Merhabalar, yeni bilgisayar topladım ancak macunu az sürdüm sanırım ki AIDA 64 testi yaparken bu sıcaklıklar bana çok fazla geldi.

Eki Görüntüle 1355106

Sistemim imzamdadır ama yine de yazayım:
Case: Gamepower warcry.
CPU: AMD Ryzen 7 5800X.
CPU cooler: Lian Li galahad AiO 360.
Motherboard: MSI MAG X570 Tomahawk Wi-Fi
RAM: Crucial Ballistix Max RGB 16 GB (2x8) 4000 MHz DDR4 CL18.
GPU: PNY GeForce RTX 3080 10GB XLR8 Gaming revel Epic-X RGB.
SSD: Samsung 1TB 980 Pro NVMe M.2 SSD.
PSU: Corsair RM850X (2021)

Not: Yaşadığım yerden de kaynaklı olabilir. Antalya'da yaşıyorum ve nem çok yüksek.

Normal değil. Yanına HWinfo açarak test eder misin? PBO açtın mı? Kasana fan eklemesi yaptın mı? O kasa fan eklemeden kullanılmamalı. Hava akışı kötü. Bir kaç fan iyi toparlıyor ama.

Normal değil. Yanına HWinfo açarak test eder misin?
SharedScreenshot.jpg
PBO açtın mı? Kasana fan eklemesi yaptın mı?
O kasa fan eklemeden kullanılmamalı. Hava akışı kötü. Bir kaç fan iyi toparlıyor ama.
Ancak, kasa fanları zaten sessizlik için tasarlanmış. Performans odaklı değil bunun farkındayım.
Kasa fanlarını da high performance yada high pressure fan ile değiştirirsem şu anki kadar sessiz olmaz diye düşünüyorum.

Ayrıca, kasanın hava akışı dediğiniz kadar kötü olsaydı diğer bileşenler bu derecelerde kalır mıyıdı?
SharedScreenshot2.jpg

Eki Görüntüle 1355208

Eki Görüntüle 1355222

Radyatör fanları yetmiş o halde. Hava akışında sorun yok. Ne kadar sürdün macunu?

Çözüm
Son düzenleme:
Sıvı soğutmanın kutusundan çıkan küçük macunun yarısını kullandım.
Ortaya ve 4 köşeye 1'er nokta sıktım.
@NipponChemiConKYCap tamamını mı kullanmam gerekiyordu hocam?

İçinden ne kadar çıktığını bilmiyorum. Mercimek kadar sürüp dağıtmak en doğru sürüş yöntemidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı