R7 5800X Sistemde DPC_WATCHDOG_VIOLATION Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Cezmo

Zeptopat
RAM
Corsair DDR4 2x16 32 GB 3600MHz CL16
SSD veya HDD modeli
C: 1Tb Intel SSD / D: 250 GB Samsung SSD
Ekran kartı
XFX Radeon RX 7900 XT Speedster MERC 310 20GB GDDR
Anakart
MPG B550 GAMING EDGE WIFI
İşlemci
AMD Ryzen 7 5800X 8-Core Processor 3.80 GHz
RX 7900 XT satın aldım birkaç gündür sadece mavi ekran hatası, donma kasma her şey mevcut. Ekran kartının driver kurduktan sonra (DPC_WATCHDOG_VIOLATION) hatası alıyorum. Çözüm var mıdır? DisplayPort takılıyken bu sorunlar oluyor HDMI takılıyken bir şey olmuyor.

Bugcheck name:DPC_WATCHDOG_VIOLATION
Driver or module in which error occurred:amdppm.sys (amdppm+0x2fb7)
Hata -> NT Kernel & System

Ekran kartı driver kurduktan sonra PC her açıldığın da donup kilitleniyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
PSU tam modeli nedir?
BIOS Update et. Beta ama bilgin olsun.
BIOS Update sonrası BIOS'a gir ve optimize defaults save yap.
Sonra imzama göre ekran kartını sil ve sistemi yeniden başlat ve bunu yükle. IDM ile indir.

İlginiz için çok teşekkür ediyorum şimdi hepsini uygulayacağım.

(PSU: MSI MPG A850G PCI-E5 +80 Plus Gold)

Ekran kartının driverını kurar kurmaz DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası verdi ve sistem yeniden başladı. Tam olarak ne yapmalıyım hiç bilmiyorum :/

Son düzenleme:
PSU tam modeli nedir?
BIOS update et. Beta ama bilgin olsun.
BIOS update sonrası BIOS'a gir ve optimize defaults save yap.
Sonra imzama göre ekran kartını sil ve sistemi yeniden başlat ve bunu yükle. IDM ile indir.

İlginiz için çok teşekkür ediyorum şimdi hepsini uygulayacağım.

(PSU: MSI MPG A850G PCI-E5 +80 Plus Gold)

Ekran kartının driverını kurar kurmaz DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası verdi ve sistem yeniden başladı. Tam olarak ne yapmalıyım hiç bilmiyorum :/
Dediklerimin hepsini yaptığın halde tekrar hata alıyorsan kartı iade et ve değişim iste.

Son düzenleme:
PSU tam modeli nedir?
BIOS Update et. Beta ama bilgin olsun.
BIOS Update sonrası BIOS'a gir ve optimize defaults save yap.

Dediklerimin hepsini yaptığın halde tekrar hata alıyorsan kartı iade et ve değişim iste.

Dediklerinizin hepsini yaptım hocam maalesef ki çözümü hiç yok.

O zaman kartı iade et ve değişim işte. Çözümü bu, dosyalar GPU arızasına işaret ediyordu ama yine de bazı şeyleri denemek istedim.

Çok teşekkür ediyorum hocam beni aydınlattığınız için işin gücun rast gelsin. Kartı teslim alalı tam 12 gün oldu bugün hariç 2 günüm var 14 günü tamamlamama. Umarım iade alırlar. Sanki elimde patlayacak gibi bir his var.

Çok teşekkür ediyorum hocam beni aydınlattığınız için işin gücun rast gelsin. Kartı teslim alalı tam 12 gün oldu bugün hariç 2 günüm var 14 günü tamamlamama. Umarım iade alırlar. Sanki elimde patlayacak gibi bir his var.
Ne demek, ben insanlara yardım etmek için buradayım :)
Alırlar hocam değişirler, değişmezler ile dmp dosyalarını mail at. Bilen birisinin bakmasını iste en kötü.

Ne demek, ben insanlara yardım etmek için buradayım :)
Alırlar hocam değişirler, değişmezler ile DMP dosyalarını mail at. Bilen birisinin bakmasını iste en kötü.

İyi ki varsınız hocam 🙄 inanın birkaç gündür çıkmaza girmiştim.
Yarın ilk işim bu sıkıntıdan zararsız kurtulmam için elimden geleni yapmak olacak. Umarım bu savaştan şanslı çıkarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı