R7 5800X'in oyunlarda 85 dereceye ulaşması normal midir?

Bilgisayarı yaklaşık 3 ay önce topladım ilk topladığımda The Last of Us part ı gibi oyunlarda bile Max 75'i görürdü bu sorun başlayalı 1 ay oldu. Macun'da sıkıntı olduğunu düşünüp yeniledim fakat gene aynı.-

Şu an değil de, şubat gibi alabilirim o zamana kadar sıkıntı olmaz umarım.

Sıkıntı olmaz da ömür yersin biraz sistemi dengeli modda tutmanı öneririm fazla güç harcayarak yakmasın kendini, ve sıvı soğutucuya geçin.

SE214XT veya SE224XTS kullanıyorsundur büyük ihtimal. Öyle sağlam bir soğutucu da değil ancak 85 derecede stabilse frekans düşürmüyorsa sıkıntı olmaz.

Sıkıntı olmaz da ömür yersin biraz sistemi dengeli modda tutmanı öneririm fazla güç harcayarak yakmasın kendini, ve sıvı soğutucuya geçin.

Sıcaklık stabilse hiçbir sorun olmaz. Ömürden de yenmez.

Birçok sistem uzun süreler boyunca hiç durmadan 90-100 derecelerde çalışıyor ömürleri yenmiyor da bu 85 derecede çalışınca mı yenecek.

SE214XT veya SE224XTS kullanıyorsundur büyük ihtimal. Öyle sağlam bir soğutucu da değil ancak 85 derecede stabilse frekans düşürmüyorsa sıkıntı olmaz.
85'i gormedim fakat oyunu durdurup asagı alınca 80 81 de oluyor ben tahmini oyunda 85 olduğunu düşünüyorum. Sıcaklıklara amd software'den bakıyorum

85'i gormedim fakat oyunu durdurup asagı alınca 80 81 de oluyor ben tahmini oyunda 85 olduğunu düşünüyorum. Sıcaklıklara AMD Software'den bakıyorum.

Afterburner üzerinden oyun içi değerlerinizi paylaşır mısınız?

Tabii ki biraz zaman alacak ama.

Elimizde zamandan bol bir şey yok.

Oyundaki sıcaklık değerlerinizi paylaşın ona göre yorum yapalım.+

Şöyle de bir durum var eğer ki 75-80 derece ise sıvı soğutmaya gidip 2000-3000₺ yatırmanın hiçbir anlamı yok. Bu sıvı soğutma şart muhabbetini neye göre söylüyorlar anlamış değilim açıkçası. Sıcaklık stabilse işlemci frekans düşürmüyorsa çatır çatır oynarsın.

Sıvı soğutmaya 2000-3000 ödedikten sonra ne FPS'in artacak ne de seni daha rahat oynatacak sadece 10 derece düşük çalışacak.

2000-3000 sıvı soğutmaya verene kadar gidin SSD falan alın daha faydalı olur.

Elimizde zamandan bol bir şey yok.

Oyundaki sıcaklık değerlerinizi paylaşın ona göre yorum yapalım.+

Şöyle de bir durum var eğer ki 75-80 derece ise sıvı soğutmaya gidip 2000-3000₺ yatırmanın hiçbir anlamı yok. Bu sıvı soğutma şart muhabbetini neye göre söylüyorlar anlamış değilim açıkçası. Sıcaklık stabilse işlemci frekans düşürmüyorsa çatır çatır oynarsın.

Sıvı soğutmaya 2000-3000 ödedikten sonra ne FPS'in artacak ne de seni daha rahat oynatacak sadece 10 derece düşük çalışacak.

2000-3000 sıvı soğutmaya verene kadar gidin SSD falan alın daha faydalı olur.
Yaklaşık 10 dk oynadım ve sonuç bu max 84 görüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_159.png
    Screenshot_159.png
    21,6 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_160.png
    Screenshot_160.png
    32,3 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_161.png
    Screenshot_161.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 4
  • Screenshot_162.png
    Screenshot_162.png
    27,1 KB · Görüntüleme: 6
Yaklaşık 10 dk oynadım ve sonuç bu Max 84 görüyor.

Hocam Afterburner üzerinden OSD açın ve direkt oyun oynarken ki sıcaklıklara bakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maksimum değere oyunda değil de Alt Tab açarken de geçmiş olabilir.

Ki frekans kısmıyor anladığım kadarı ile, 83 derece olmasında bir sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı