R7 7700 - RTX 4080 sistemde RDR 2 60 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

W4rlock

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı:ASUS TUF RTX 4080 16GB OC

İŞLEMCİ:AMD RYZEN 7 7700X

RAM: 32GB (2x16)

ANAKART:ASUS PRIME X670E-PRO WI-FI soket AM5 6400MHz DDR5

SSD:MSI 1TB SPATIUM M390 NVMe M.2 SSD

GÜÇ KAYNAĞI:FSP Hydro PTM PRO HPT2-1200M 1200W 80+ platinium 120mm
RAM
ADATA XPG Lancer 32GB (2x16) DDR5 6400MHz
Ekran kartı
ASUS TUF 4080 16GB OC
Anakart
ASUS PRIME X670E-pro wifi 6400MHz
İşlemci
AMD Ryzen 7 7700x
RDR2'de bazen 60FPS değerleri alıyorum. Grafiklerde her şeyi en üste çektim ve bana pek normal gelmedi. İnternetten baktım, 110FPS falan alıyorlar. Sizce neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSAA kapatın.

Gereksiz ışık ayarlarını kapatın rehberini birazdan paylaşacağım diğer seçenekler işinize yaramazsa.

V-Sync kapatın.

MSAA kapatın.

Gereksiz ışık ayarlarını kapatın rehberini birazdan paylaşacağım diğer seçenekler işinize yaramazsa.

V-Sync kapatın.
Hocam alakası yok 4060'la 80 civarı alıyorum 2k en yüksekte ki işlemcim de arkadaşınkinden çok daha düşük.

Hocam sürücüleri kurdunuz mu? Eğer kurduysanız bile DDU ile kaldırıp en yeni sürümü yükleyebilirsiniz.

Ama hocam böyle bir kartta grafik ayarlarını düşürmek saçma değil mi?

G-Sync açık sanırsam hocam bir problem olur mu?

MSAA ölçeklendirme gibi ayarları yükselttiğinizde görüntü farkı olmasa da aşırı yük biniyor. 4080'in gücünü bilmiyorum ama testlerde bu ayarlar kapalı şekilde değerler alınıyor.

RX 6600 kullanıyorum MSAA açık iken fark olmasa bile 38, MSAA kapalı iken 70-80 civarı geziyorum. Sizin ki bu sebepten olabilir.

Onun dışında FPS sabitleme ayarı olabiir 60 FPS'den yükselmiyorsa.

Bir de 3'lü önbellekleme gibi bir ayar vardı onu açmayı unutmayın.

Hocam sürücüleri kurdunuz mu? Eğer kurduysanız bile DDU ile kaldırıp en yeni sürümü yükleyebilirsiniz.

Hocam daha şimdi GeForce Experience için son sürüm sürücüyü kurdum.

MSAA ölçeklendirme gibi ayarları yükselttiğinizde görüntü farkı olmasa da aşırı yük biniyor. 4080'in gücünü bilmiyorum ama testlerde bu ayarlar kapalı şekilde değerler alınıyor.

RX 6600 kullanıyorum MSAA açık iken fark olmasa bile 38, MSAA kapalı iken 70-80 civarı geziyorum. Sizin ki bu sebepten olabilir.

Onun dışında FPS sabitleme ayarı olabiir 60 FPS'den yükselmiyorsa.

Bir de 3'lü önbellekleme gibi bir ayar vardı onu açmayı unutmayın.

Hocam çıkış adaptörü 0 idi onu 1'e çekip deneyeceğim şimdi galiba 0 olunca APU'dan yiyormuş emin değilim.

Ve hocam 60 FPS'te takılı değil bazen 75 falan görüyor acaba 2.monitörden dolayımı onunda yenileme hızı Max 75 idi galiba ana monitörüm ise 360Hz.

hala düzelmedi hocam bir şey eksik ama çözemedim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı