R7 7700 vs R7 7800x3D

DDR5 için önemli değil çünkü bellek modülleri kendi içinde iki adet kanala sahip artık.

Bant genişliği olarak ondan yararlanamıyorsun ama. Çünkü DDR4'de bir kanal genişliği 64 bit ve bir modül 64 bit çalışır. DDR5'de bir kanal genişliği 32 bit ve bir modül yine 64 bit çalışır. Bant genişliği farkı ancak frekanstan elde edilir o yüzden.

Bant genişliği olarak ondan yararlanamıyorsun ama. Çünkü DDR4'de bir kanal genişliği 64 bit ve bir modül 64 bit çalışır. DDR5'de bir kanal genişliği 32 bit ve bir modül yine 64 bit çalışır. Bant genişliği farkı ancak frekanstan elde edilir o yüzden.
Pratikte farkları minimal sonuç olarak. Bazı durumlarda %1 ve %0.1FPS değerlerini biraz topluyor genelde. 7800x3D yerine 7700 almayı gerektirecek bir şey değil bence.

Pratikte farkları minimal sonuç olarak. Bazı durumlarda %1 ve %0.1FPS değerlerini biraz topluyor genelde. 7800x3D yerine 7700 almayı gerektirecek bir şey değil bence.

Değil zaten o kısma girmedim ben. X3D işlemciler önbellek boyutundan ötürü bellek hassasiyetleri daha düşük dolayısıyla Single Channel'dan yaşayacağı kayıp da daha düşük olur.

Soğumaz. En en azından böyle bir şey almanız lazım soğuması için.
Ryzen 7 5800x3D kullanıyor şuan sıcaklığı oyunlarda 68 ve 65 arası oluyodu.
Bana iyi soğutuyor gibi geldi dark frezeer x128.

Ryzen 7 5800x3D kullanıyor şuan sıcaklığı oyunlarda 68 ve 65 arası oluyodu.
Bana iyi soğutuyor gibi geldi dark frezeer x128.
7800x3D için zor. En kötü denersiniz problem olursa ona göre alırsınız, kullanacağı senaryolara göre değişebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı