R7 7730U laptopta anlık GHz düşüşünden kaynaklı FPS düşmesi oluyor

TheDarkness10

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, benim PC'de:
AMD Ryzen 7 7730u.
AMD Radeon Graphics.
16 GB RAM.
512 GB M.2 SSD.
Windows 11 kurulu, hemen konuya geçmek istiyorum;
Bilgisayarımın işlemcisi normalde 2-3 GHz arasında lakin anlık olarak 0.3 GHz'e düşmesi ile FPS düşmesi yiyorum ve bu sorun sadece bilgisayar şarjda iken oluyor.
Bilgisayar yeni alındı (3-4 ay) ama bu sorun gerçekten sinir bozucu, iş Notebook'u olduğu için termal macun sürülebileceğini düşünmüyorum.
(Ayarlardan yüksek performans, minimum işlemci durumu denedim olmuyor.) PC HP-15FC-0000 ve driverları güncel. Şarj aleti orijinal ama 45W gücünde ondan dolayı olabilir ve PC'de BIOS güncellemesi var, pek anlamadığım için yalnız yapmayı düşünmüyorum.

BIOS güncelleyin. Belki şu an kurulu olan AMD driveri sizde düzgün çalışmıyor olabilir, eski sürümleri deneyin.

Merhaba, benim PC'de:
AMD Ryzen 7 7730u.
AMD Radeon Graphics.
16 GB RAM.
512 GB M.2 SSD.
Windows 11 kurulu, hemen konuya geçmek istiyorum;
Bilgisayarımın işlemcisi normalde 2-3 GHz arasında lakin anlık olarak 0.3 GHz'e düşmesi ile FPS düşmesi yiyorum ve bu sorun sadece bilgisayar şarjda iken oluyor.
Bilgisayar yeni alındı (3-4 ay) ama bu sorun gerçekten sinir bozucu, iş Notebook'u olduğu için termal macun sürülebileceğini düşünmüyorum.
(Ayarlardan yüksek performans, minimum işlemci durumu denedim olmuyor.) PC HP-15FC-0000 ve driverları güncel. Şarj aleti orijinal ama 45W gücünde ondan dolayı olabilir ve PC'de BIOS güncellemesi var, pek anlamadığım için yalnız yapmayı düşünmüyorum.

İşlemcinin sonundaki u ne anlama geldiğini biliyorsunuzdur herhalde güç planından yüksek performans a alın bir de öyle deneyin.

İşlemcinin sonundaki u ne anlama geldiğini biliyorsunuzdur herhalde güç planından yüksek performans a alın bir de öyle deneyin.

Arkadaş zaten denediğini belirtmiş.

Arkadaş zaten denediğini belirtmiş.

A pardon hocam görmedim ben onu oyun ayarları ile karıştırdım (reis BIOS'tan RTC sıfırlayın sınırlama getirilir işlemciye ) ama sorunun kaynapı ısınmaktan yapıyordur Afterburner'dan sıcaklık değerlerine bakabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı