R7 7800x3D MSI RTX 4080 vs R7 7800x3D ASUS RTX 4080 sistem

TUF 4080 yok. Özelleştir kısmına gelince ekran kartı bölümünde kart seçili değil. Direkt sepete ekle dersen tüm seçimleri yapmadınız diye hata veriyor zaten sepete eklemiyor. B650 Tomahawk zaten 85K’lık sistemde. O paradan daha ucuza isterse arkadaş ROG B650 seçebilir. Atılan Asus sistemi diyorsan benim özelleştirdiğim sistemdeki B650-Plus’dan daha iyi değil zaten.
Evet hocam şimdi baktım TuF stok bitmiş herhalde alttaki özelliklerde TuF yazmasina rağmen sepete eklenmiyor sistem ancak ekran kartı eklenince seçiliyor. Ama bu hâliyle de hala güzel sistem ve MSİ olandan daha alınabilir.

85k olması lazım.

Evet hocam şimdi baktım TuF stok bitmiş herhalde alttaki özelliklerde TuF yazmasina rağmen sepete eklenmiyor sistem ancak ekran kartı eklenince seçiliyor. Ama bu hâliyle de hala güzel sistem ve MSİ olandan daha alınabilir.

Ekran kartını seçince 75500 yapıyor. Benim özelleştirdiğim sistemde kasa, PSU, anakart ve RAM daha iyi. Fiyat farkı 3K. Her türlü değer. He belki aynı paraya ayrı ayrı daha iyi toplanır veya başka sitelerde daha iyisi olabilir ama QP üzerinden gittim ben arkadaş attığı için.

Bir de sizin attığınız sisteme anakart yükseltmesi falan yapınca 78 civarına geliyormuş oysa konu sahibinin attığı Asus sistemde ProArt 4080'i seçip Renegade SSD eklemesiyle 75 civarına geliyor. Tek farkları herhalde kasa ve soğutma. Kasa olarak 4000X daha güzel olabilir ama sıvı soğutma her ikisi de 240mm yani aradaki 3bin bence boşuna veriliyor. Şahsen aradaki o 3bini verecek olsam ilk sistemde GT502 kasayi seçip öyle 78 bin yaparım. Çünkü 4000x'de 360mm sıvı soğutma büyük problem, öndeki fanları sökmek gerekiyor ve GT502'ye göre baya geride kalıyor genişlik ve radyatör desteği konusunda.

85k olması lazım.
Galax 4080 dışında çok güzel olmuş aslında. ProArt'lara Asus 5 yıl garanti veriyor bildiğim kadarıyla ki bence hem Asus hem 5 yil garanti olunca öteki parçalardan biraz feragat edebilirim ki aslında öteki Asus sistemlerde de çok kalitesiz alınmaz denilebilecek parça yoktu.

Galax 4080 dışında çok güzel olmuş aslında. ProArt'lara Asus 5 yıl garanti veriyor bildiğim kadarıyla ki bence hem Asus hem 5 yil garanti olunca öteki parçalardan biraz feragat edebilirim ki aslında öteki Asus sistemlerde de çok kalitesiz alınmaz denilebilecek parça yoktu.
Gerçekten uzun ömürlü olmasını istiyorsa topladığım sistemi almalı bence arkadaş. Galax 4080'i neden beğenmediğinizi anlamadım. Oldukça iyi bir ekran kartı.

Gerçekten uzun ömürlü olmasını istiyorsa topladığım sistemi almalı bence arkadaş. Galax 4080'i neden beğenmediğinizi anlamadım. Oldukça iyi bir ekran kartı.

İyi olduğu gibi direkt birebir değişim garantili. Asus’un 5 yıl garantisi olsa ne her şeye kullanıcı hatası veya ürün öyleymiş diyip geçiyor servisi. 50 tane şart koşuyor ürünü servise sokmak için.

Beğenmedim değil hocam güzel kart ama ben şahsen Asus'u tercih ederdim söylediğim konudan dolayı. Sizin attığınız sistemde anakart avantaji var ama Tuf b650 Gaming de oldukça yeterli bir anakart, şahsen o fark için Asus ekran kartı yerine Galax almazdım dedim.

İyi olduğu gibi direkt birebir değişim garantili. Asus’un 5 yıl garantisi olsa ne her şeye kullanıcı hatası veya ürün öyleymiş diyip geçiyor servisi. 50 tane şart koşuyor ürünü servise sokmak için.
Hocam ben ekran kartına bir şey demiyorum ki, birebir değişim mevzusu da gayet guzel aslında ama Asus varken Galax almam diyorum. Bu markacilik da değil sebepleri var, 2 yıl sonra biri garantisiz kart olacak öteki hala 3 yil garantili olacak. Satmak istediginizde 2 yil sonra garantisiz Galax mı yoksa 3 yil garantili Asus mu daha kolay satılır gibi konuları da hesaba katıyorum. Ayrıca Asus ekran kartı, anakart konusunda burası biraz markacilik olacak ama bence çoğu markanın 1-0 önünde hep. Kişisel olarak benim de Asus ürünleri ve servisiyle problemim oldu ama bu özellikle bahsettigimiz ürünlerde cidden kaliteli üretim yaptıkları gerçeğini değiştirmiyor.

Beğenmedim değil hocam güzel kart ama ben şahsen Asus'u tercih ederdim söylediğim konudan dolayı. Sizin attığınız sistemde anakart avantaji var ama Tuf b650 Gaming de oldukça yeterli bir anakart, şahsen o fark için Asus ekran kartı yerine Galax almazdım dedim.

Hocam ben ekran kartına bir şey demiyorum ki, birebir değişim mevzusu da gayet guzel aslında ama Asus varken Galax almam diyorum. Bu markacilik da değil sebepleri var, 2 yıl sonra biri garantisiz kart olacak öteki hala 3 yil garantili olacak. Satmak istediginizde 2 yil sonra garantisiz Galax mı yoksa 3 yil garantili Asus mu daha kolay satılır gibi konuları da hesaba katıyorum. Ayrıca Asus ekran kartı, anakart konusunda burası biraz markacilik olacak ama bence çoğu markanın 1-0 önünde hep. Kişisel olarak benim de Asus ürünleri ve servisiyle problemim oldu ama bu özellikle bahsettigimiz ürünlerde cidden kaliteli üretim yaptıkları gerçeğini değiştirmiyor.

Markaya bir şey demiyorum ben. Ürünleri kaliteli zaten. Ancak ben bu servis işlerinden çok çektim biraz da takığım o yüzden. Alacağım üründe daha iyi servis sunan bir marka varsa gerekirse biraz daha verip onu alıyorum. Yoksa hemen işi para iadesine sürüyorlar bu enflasyonda ondan sonra uğraş dur THH ile. Sırf bundan dolayı zaten her şeyimi Apple alıyorum. Ürünün başına bir şey gelince muhatap bulabilmek istiyorum. Pandemi ilk başladığı zaman Asus VG24VQ bir monitör aldım. 2 ay sonra mı ne panelde mürekkep akması oldu. Asus’a ticket atıyorum resim ve açıklamasıyla birlikte bana en az 3 ölü piksel olmalı diye geri dönüyorlar. Ortada ölü piksel bile yok direkt panel sıvısı akmış durduk yere. Bunun gibi benzer birkaç olay daha yaşadım. Öte yandan zamanında Razer Blackwidow V2 almıştım. 1.5 yıl sonra ses tekerleği bozuldu ve CTRL tuşu arada takılmaya başladı. Adamlar direkt yenisini göndermişti 4 gün içerisinde elimde sıfır kutusu açılmamış yepyeni bir klavye vardı. Ondan sonra tüm ekipmanlarımı Razer aldım mesela.

Geri
Yukarı