Çözüm R9 270 R9 200 olarak görünüyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kaan01

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün vatan bilgisayardan toplama bir pc aldım alırken R9 270 ekran kartı aldım fakat eve geldim win7 kurdurmak için bir bilgisayarcıya gittim ve başında bekledim herhangi bir parça çalınması olmasın diye. Fakat işin garip tarafı ordaki arkadaş drivers otomatik bulma programını açınca orada R9 270 yerine R9 200 yazdı ama hiçbir şekilde parça değiştirmediler gözümün önünde yaptılar. Daha sonra eve geldiğimde bilgisayarı açtım dxdiag da R9 200 yazıyor napıcam acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD sürücü isimlendirmesi böyledir, R9 200 serisi bir karta sahip olduğunuz için öyle yazıyor, kartınızda bir sorun yok. R7 240 , 250, 260x türü bir kartınız olsaydı, orda da R7 200 Series yazacaktı.

Peki saolun bişey daha sorucaktım DirectX sürümü 11 gözüküyor ama ekran kartında 11.2 bide dxdiag fotoğrafını atayım 32 bit yazıyor orda ?

08lGgo.png

O bit işletim sistemine ait değil. Monitörün bit değeri. 32 bit zaten gayet güzel ve canlı renkler verir. Benim GTX770 de Vatan'da Directx 11.2 yazıyor. Fakat Dxdiag bölümünde 11 yazıyor. Kafanıza takmayın. Hiçbir sorun yok.

DX 11.2 de DX11 in güncel sürümü olduğu için sistem genel DX11 olarak görür. 32 bit değeri monitörünüzün renk derinliğidir.

Çok sağolun bu ekran kartı ile piyasadaki çoğu oyunu oynarım dimi ? Çünkü oyun satın alıcam da sonra pişman olmiyim :)

CPU-Z indir ve oradan Graphic kısmından bak en temizi en sağlıklısı.

R9 270 gayet yeterli ve iyi bir karttır, monitör çözünürlüğünüz bana düşük geldi. Bu kartı FullHd çözünürlükte kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca 1360x768 çözünürlükte işlemciniz de yeterliyse çoğu oyunu ultrada oynatır.

Monitörüm 18.5 inc monitörümü dğeiştirmem lazım ?

upload_2015-2-3_18-6-36.png

Cpu-Z de Amd radeon R9 200 series yazıyor :)

Sorun yok. R9 200 serisi diye geçiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı