R9 270X Toxic vs R9 270X Dual-X

Yer
istanbul
Daha fazla  
Herkese merhabalar, iyi günler diliyorum.
Uzun zamandan beri Technopat ekibini ve güzide üyelerini takip ediyorum ancak bir türlü kayıt olmak ve aranıza katılmak nasip olmamıştı. Ta ki şu zamana kadar.
Şu anda güncel olarak kullandığım sistemimde ekran kartı hariç her şey tam takır çalışır durumda. Yaklaşık olarak 2 hafta önce kötü bir olay başıma geldi. Akıl erdiremediğim bir şekilde kullandığım AMD Radeon HD 7850 model ekran kartımın yandığını fark ettim. Oyun oynamayı seven bir insan olarak gerçekten şu sıralar tadım tuzum kalmadı ne yazık ki.
Sizlerden istediğim şey, sizin engin tecrübelerinize sığınarak yeni bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum. Yanan ekran kartımdan daha iyi veya aynı performansı verse bile olur derecede orta veya yüksek performanslı tavsiye istiyorum izninizle. Yaklaşık olarak 550 lira bütçem var. Bunun ile birlikte Intel Core i5 3570K işlemci, 8GB DDR3 1666Mhz RAM ve 600 watt'lık güç kaynağım var.(Herhalde anakart modelini yazmama gerek yok çünkü PCI 3.0 girişli. Umarım doğru yazmışımdır.)
Ayrıca benim beğendiğim iki tane ekran kartı modeli var. Bu beğendiklerimin arasında bir tanesini almak istesem hangisini alabilirim dersiniz?
Sapphire R9 270X TOXIC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
Sapphire R9 270X DUAL-X OC GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
Şimdiden çok teşekkür ederim sizlere :)

R9 270X alınacak bir kart değil. 1050 Tİ, RX 460, GTX 1050 modellerinden birini alabilirsin.
İlk öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. R9 270X neden alınacak bir kart değil? Özellikleri bakımından çok üstün bence ve TOXIC modelinin soğutmasının da iyi olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca bahsetmiş olduğunuz ekran kartı modellerini araştırdım, hepsinin bellek arayüzü 128BİT fiyatları oldukça pahalı. Bütçemin 550 lira olduğunu bahsetmiştim. Umuyorum daha iyi tavsiyeler göreceğim ve bende sizler sayesinde araştırmaya devam ediyorum. Tekrardan teşekkür ederim.

İlk öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. R9 270X neden alınacak bir kart değil? Özellikleri bakımından çok üstün bence ve TOXIC modelinin soğutmasının da iyi olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca bahsetmiş olduğunuz ekran kartı modellerini araştırdım, hepsinin bellek arayüzü 128BİT fiyatları oldukça pahalı. Bütçemin 550 lira olduğunu bahsetmiştim. Umuyorum daha iyi tavsiyeler göreceğim ve bende sizler sayesinde araştırmaya devam ediyorum. Tekrardan teşekkür ederim.
Ekran kartı alırken BİT değerine veya VRam değerine bakılmaz, performansına bakılır. Eğer BİT ve Vram değerine göre alacak iseniz GT 730 öneririm tam tamına 4 CİGOLAYT VRam ve 128 Bit ekran kartı her şeyi süpersonic ultra da 8K çözünürlükte açar.

Ayrıca RX 460'ın 500 TL civarı fiyatı var.

Ekran kartı alırken BİT değerine veya VRam değerine bakılmaz, performansına bakılır. Eğer BİT ve Vram değerine göre alacak iseniz GT 730 öneririm tam tamına 4 CİGOLAYT VRam ve 128 Bit ekran kartı her şeyi süpersonic ultra da 8K çözünürlükte açar.

Ayrıca RX 460'ın 500 TL civarı fiyatı var.
Benim de bildiğim kadarı ile ekran kartlarında RAM kapasitesi kısmının önemsiz olduğunu düşünüyorum. Zaten şu zamana kadar 4830 ve 7850 eskittim ve bu kartların zamanlarına göre 1GB VRAM, 256BİT değerleri vardı. En çok çekirdek hızı, bellek hızı ve bellek arayüzü detaylarına önem veriyorum. Yani dediğiniz gibi yeni mimariye sahip olan bir model seçmem bunun da BİT değerinin önemi olmadığını söylüyorsunuz herhalde? Sanırım benim için de RX460 tercih etmek en iyisi olabilir. Teşekkür ediyorum size.

RX 460 ve GTX 1050 TI alin. Arkadaslar belirtmis zaten. Eski ekran karti almayin. VRAM veya BIT degerine onem vermeyin.
Teşekkür ediyorum tavsiyeniz için. Kararım araştırmalar sonucunda RX460 olacak büyük ihtimalle. Bir de şöyle bir durum olabilir mi? RX460'a rahatlıkla F/P ürünü diyebilir miyiz? Belki duruma göre karar RX470'e doğru kayabilir.

Bir kere alınacak bir parça. Bence indirimi bekleyip 470 alın. Vatan'da 850 TL oluyor gece indirimiyle.
RX460 giriş seviyesi bir kart olduğu için daha çok F2P oyuncuları ve oyunları için tasarlanmış bir kart gibi duruyor. Bende daha çok Sandbox, Open World ve Single Player oyunlarını oynamayı daha çok seven biriyim. Tabi ki günümüzde AAA oyunları çok fazla gereksinim istediği için RX460 beni yarı yolda bırakacak diye korkmuyor değilim. Zaten oyunlarımı 1920x1080 çözünürlüğünde oynuyordum. Sanırsam biraz daha para biriktirip RX470'e yönelmek daha mantıklı gibi geliyor.(Bir de RX480 alıyormuşuz :D)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı