R9 280 Dual-X tabanlı sistem

arsenal14

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci konusunda öncelikle şunda kararsızım;
İntel 4670K mı ? Yoksa AMD 8320 , 8350 mi ?
  • Kasa olarak Z3 belirledim.
  • Power olarak vs650 belirledim.
  • Ekran kartı R9 280 dual-x belirledim.
  • Ram 8gb corsair 2133 mhz cl 9 belirledim.
  • 1 TB harddisk ve 128 GB SDD belirledim.
  • İşlemci ve ana kart seçiminde kararsızım.
  • Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.
  • İşlemci 600 tl geçmesin çok büyük performans farkı olcaksa az geçebilir.
  • Anakart ise mhz hızı yüksek minimum 2133 mhz olucak ve fiyatı uygun olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle işlemciyi 4670K almalısın. Eğer sen alırken 4690K gelirse onu da alabilirsin o daha iyidir. Kasa ve PSU güzel. Ekran kartı olarak Asus GTX770 daha iyidir. Ram olarak Vengeance Pro 2x4=8 GB 1600 MHz CL9 seçebilirsin. Ana kart olarak Z97 Gaming 3 veya 5 seçebilirsin.

Öncelikle işlemciyi 4670K almalısın. Eğer sen alırken 4690K gelirse onu da alabilirsin o daha iyidir. Kasa ve PSU güzel. Ekran kartı olarak Asus GTX770 daha iyidir. Ram olarak Vengeance Pro 2x4=8 GB 1600 MHz CL9 seçebilirsin. Ana kart olarak Z97 Gaming 3 veya 5 seçebilirsin.
4690 K var şuanda fakat ekran kartımı değiştirmeyi düşünmüyorum. Zira o kadar vericek param yok ne yazıkki arada ise çok fark yok.
Ram seçimimin iyi olduğunu düşünüyorum.
Tek sorunum işlemci ve anakart seçimi.

4690 K var şuanda fakat ekran kartımı değiştirmeyi düşünmüyorum. Zira o kadar vericek param yok ne yazıkki arada ise çok fark yok.
O zaman en mantıklısı 8320 alıp ekran kartını yükseltmen. 8320 yeter, artar bile.

Intel seçersen 1600 Mhz'lik al çünkü Intel üstünü desteklemiyor. AMD alacaksan 2133 Mhz seç.

O zaman en mantıklısı 8320 alıp ekran kartını yükseltmen. 8320 yeter, artar bile.

1-) Kardeşim 4690K sadece sitede var şuan mağazalara gelmedi. Eğer sen toplarken gelirse alırsın.
2-) Ekran kartını Asus GTX770 O.C yapman daha mantıklı olacaktır.
3-) Ram olarak bunu öneririm Corsair 8Gb (2X4Gb) Vengeance Pro Ddr3 1600Mhz Cl9 Siyah Soğutuculu Ram - Vatan Bilgisayar

Anakart bütçeni belirt ona göre öneride bulunayım.

Intel seçersen 1600 Mhz'lik al çünkü Intel üstünü desteklemiyor. AMD alacaksan 2133 Mhz seç.

2133 Mhz'de gayet gereksiz. AMD için en stabili 1866 Mhz'dir. APU için 2133 Mhz olur ancak.

Sonuç olarak amd de mhz hızı kaç seçmeliyim ?
İntel' de kaç?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı