R9 280 Sistem Toplama

Hangisi Tercih Edilmeli?

• AMD FX X8 9370 Soket AM3+ 4.4GHz 16MB Cache 220W 32nm İşlemci 591 TL

Oy: 5 25,0%
  • İntel Core i7 4820K Soket 2011 3.7GHz 10MB Önbellek İşlemci 811 TL

Oy: 15 75,0%

• Oy verenlerin toplamı
    20
Arkadaşlar öncelikle yardımlarınız için çok teşekkürler.
-Ram ve işlemci konusundaki görüşlerinize kesinlikle katılıyorum gerekli düzeltmeyi yaptım.
-Bu düzeltmeyi yapınca biraz bütçe ortaya çıktı bunu da ekran kartına ekledim. Söylemiş olduğunuz gibi.

Fakat İntel konusunda ısrarcı olanlara kesinlikle katılmıyorum. Oyun sistemi kurmak için AMD nin çok ideal bir sistem olduğunu düşünüyorum. 7000 TL civarı bir bütçem olsaydı ama emin olun İntel düşünürdüm.

Toplayacağım sistemin güncel hali aşağıdaki gibidir. Kontrol edip düzeltilmesi gereken bir şey kalmışsa bilgi vermenizi rica ediyorum.

Söylemiş olduğunuz ve yeterli olacak dediğiniz ana kartı şuan seçtim fakat satın almaya gittiğimde her an 200 tl fazla verip ana kartı Republic of Games yapabilirim onda hala kararsızım.(200 TL fazla vermeyi düşündüysen ana karta bence şunu al dediğiniz bir şey varsa bekliyorum. Amd seçip fiyata göre sıraladığımda en pahalısı bu o yüzden bunu seçtim :D)

Anakart - CROSSHAIR V FORMULA-Z - ASUS
Asus Crosshair V Formula-Z 990Fx/Sb950 Am3+ Ddr3 2400Mhz(O.C.) Sata3.0 Usb3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
AMD Pc2.PNG

(Kasayı dikkate almayınız 300Tlik bütçe ayırdığım için rastgele seçtim. / kasa, power suply ve soğutucuları sistemi toplamaya gittiğimde yerinde karar vereceğim.)

1. R9 280 ve 280X modellerinde ASUS hatalı diyorlar. Siz PowerColor alabilirsiniz.
  2. Bir şey fark etmez. Ucuz olanını alabilirsiniz. Birazda markaya bağlı.
  3. O konu birazda anakarta bağlı.
  4. İşletim sistemini SSD'ye yükelemek için şunu izleyin.
    Kod:
    http://youtu.be/t2VIIMyLiq0?t=10m1s
  5. 3000 TL ve üzeri bütçelerde Intel işlemcili bir sistem tercih ediniz.

Son düzenleme:
Teşekkürler tekrar , madem ana kart konusunda bu kadar ısrarcısınız M5a97 Pro dan şaşmıyorum. Ekran kartını da söylediğiniz gibi R9 290x Tri-x alıyorum. Şuanda Anakart/ram/işlemci ve ekran kartında netleştim. Eğer başka bir itirazı olan yoksa tabi :D

Geriye SSD/ Kasa ve Soğutucular konusunda net bir karar vermeye geldi. Özellikle tavsiye ettiğiniz memnun kaldığınız ürünler var mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı