R9 280 ve intel i3 4150 tabanlı sisteme Ram takviyesi

Serkan Gider

Kilopat
Yer
Sevilla
Daha fazla  
Merhabalar

Benim sistemim:
  • Anakart - Msi h81m-p33
  • Ekran kartı- Sapphire r9 280
  • İşlemci- İntel i3 4150
  • Harddisk- seagate 1 tb 7200 rpm
  • Kasa- Zalman z11
  • Güç Kaynağı- Corsair vs 550
  • Ram- Gskill 4 gb 1600 mhz
Şu an indirimde olan 2x4 gb Gskıll ram almayı düşünüyorum. Bunun dışında sistemde yükseltmem gereken bir şey var mıdır? Sistem yenidir 1 aylık sistemdir. Ben ileride işlemci ve anakartı yükseltmem yeter diye düşünüyorum geri kalan parçalar gayet kaliteli ve iyi gibi.

@Silinen üye

Son düzenleyen: Moderatör:
Pardon işlemci soğutucuyu yazmamışım.T2 mini blizzard soğutucum var ve 4 gb rami arkadaşımdan almıstım. 1 ay önce kullanılmamış olarak 100 tl ye aynı şekilde başka bir arkadaşıma satmayı düşünüyorum.Anakartımda 2 slot olduğu içinde şu an indimde olan 2x4 gb gskill ramı almayı düşünüyorum.Sizin fikiriniz ne yöndedir? Bu kasayı tamamen sizin önerileriniz sayesinde aldım.Aklımdaki soruyuda size sormak istedim .Bu arada sizin önerdiğiniz kasa farklıydı ama z11 260 tl den 200 tl ye düşmüştü ve aklımdaki almak istediğim kasa buydu bu sebeplede kendi fikrimle bu kasayı aldım :)

T2 mini nin performansı nasıl?Ses sorunu var mı ? Kusura bakmayın konuyla alakasız ama bende almayı düşünüyorum o soğutucuyu,kullanan birinin yorumunu almak benim için önemli.T2 mini iyi mi bilmiyorum ama 4gb ram alıp @Silinen üye in önerdiği soğutucuyu alman iyi olacaktır.Soğutma ve sessizlik bakımından iyidir.

T2 mini gayet sessiz ve kullanışlı stok fana göre 15 dereceye kadar daha fazla soğutuyor ve gayet sessizdir.Bana göre tabi ben gayet memnunum fiyatıda bayağı makul bir fiyattır.Fiyatına görede çok iyi performans veriyor bence. @Silinen üye sizce benim düşüncem mantıklı bir hareket midir ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı