R9 280X'li sistem CS:GO oynarken sıcaklık değerleri

Submit55

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar R9 280X ve AMD 8320 var. Ses ve sıcaklık baya arttı. Kasanın sağ, sol ve üstü ateş gibi oldu. Neden ?

Ben VSR ile 1440p'de 75 derecenin üstünü görmedim CS:GO'da. Eğer 70-75 derece aralığındaysa endişe edilecek bir durum yok. Kartın markası nedir? CS:GO kartın tam gücünü kullanıyor o yüzden ısınma normal.

Ya egzoz fanın yok yada olan yeterli gelmiyor, kasanın içerisinde biriken sıcak hava ile bileşenlerin oluşturduğu ısı kasaya fazlasıyla iletiliyor. Tahminimce kasanın ısındığını söylediğin yerler metaldir. Kasanın üzerinde fan yuvası mevcut ise fan takmalısın, eyer yok ise fan alıp markalayarak delikler açmalısın. Söylediğin sorunu bende yaşadım ve bu şekilde çözdüm.

Ekran kartın Sapphire veya Powercolor ise bence endişelenmen gerekir ama Asus gibi kaliteli bir marka ise endişelenme ve kasana 1 fan daha tak.

CS GO zaten sistemi yoran bir oyun değil ki. Benim sistemde 45 derece sıcaklıkta oynuyorum. Termal macunda bir problem yoksa veya kasa içi hava sirkülasyonu zayıf değilse çoğu sistemde zaten sıcaklıkları çok arttırmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı