R9 290 Hangi Marka Alınmalı?

Asus bu model de hata yapmış anlaşılan 
R9 290 ile R9 290X arasındaki fark nedir acaba? Aralarında 350 400 tl gibi bir fark var Sapphire'de

Performans olarak aralarında uçurum yok. Yani aradaki fiyat farkı performansı karşılayamıyor. R9 290 alman daha mantıklı olacaktır, zaten bu kartın oynatamayacağı oyun yok. Seni en az 2 sene ultrada idare eder.

2 sene ultrada iyi 2 senede bir alt modda oynatsa 4 sene dokunmam heralde ekran kartına?
R9 290 TRI-X OC BF4 GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı - Amd Ekran Kartı

bu modeli almayı düşünüyorum yanında BF4 mü veriyor acaba? 
Gigabyte B85-HD3 LGA 1150 DDR3 1600 Mhz Anakart,
İntel Core i5 4670k 3.40 Ghz İşlemci,
Asus GTX 650Ti 2Gb 192 Bit O.C Ekran Kartı,
Gskill 4gb RipjawsX 1600Mhz Ram,
Xigmatek Tauro PowerForce 80+ 600W Psu,
Sandisk Extreme II 120 GB 550Mb/350Mb SSD,
Western Digital 1,5 Tb HDD

Benim sistemim bu. Bir sıkıntı yaşatır mı bu kart bana?

Asus diyen bi sen çıktın:) herkes Asus'un R9 290 modelinde soğutma sıkıntısı var diyor nasıl olacak bu iş?
Hangi markayı alacaz anlayamadım?

Evet BF4 hediyesi var. Alabiliyorsan onu al. Normalde en iyi soğutma ASUS'undur ama R9 290 serisinde ısı borularında temazsızlık var. Aynen öyle 2 sene ultrada takılırsın sonraları azar azar ayar kısarsın ama tabi yine her oyun için geçerli değil. Çok ultra high meraklısı değilsen 5 sene bile rahat rahat yeter.

Şimdiye kadar Ultra takıntım yoktu ama Bf4'ü bu şekilde efectlerle görünce kendimi bir anda Ultra takıntısı içinde buldum.Kredi kartım onaylanırsa daha iyisini almayı düşünüyorum.Peki benim PSU buna yetermi sisteme uyarmı elimde Everest İ9 gaming serisi kasa var bunun içine sığarmı acaba bu kart?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı