R9 290 Tri-X Performans Sorunu

DasFranklin

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Arkadaşlar merhaba. R9 290 Tri-x Ekran kartı kullanıyorum. Ekran kartı'nın sıcaklığı yükte 78 Derece oluyor. Sıcaklıkları Aida64 Extreme ' ile test ettim. Ekran kartı'nın Gpu Vrm1 80 Derece Gpu Vrm2 ' ise 65 Derece oluyor. Birkaç oyunda test ettim. Sleeping Dogs ' da 35,45 Fps alıyorum. Sleeping Dogs Benchmark testin'de Minumum 45,Maximum 73 ve Average 63 çıkıyor. Ama oyuna girince 35,45 arası Fps alıyorum. Windows8.1 kullanıyorum.

Öz güven'le ilgisi yok. 1200 Liralık kart zarar vermek istemiyorum.
"Pekte ellemek istemiyorum. Dediğim gibi Ram bile takamıyorum açıkçası." Ben buradan bu fikri çıkarttım. Kusur bakmayın. :) Hakkınızda hüküm vermek gibi bir niyetim yoktu. :) Vatana götürün. Orada toplarlar.

"Pekte ellemek istemiyorum. Dediğim gibi Ram bile takamıyorum açıkçası." Ben buradan bu fikri çıkarttım. Kusur bakmayın. :) Hakkınızda hüküm vermek gibi bir niyetim yoktu. :) Vatana götürün. Orada toplarlar.
Estafurullah. Bilmediğim şeyi kurcalamak'tan kaçınıyorum sadece. :)

Zaten sata 5 ve 6 portuna niye taktıysanız :) sata 1 2 ye taktırın sıkıntı kalmaz birde 1200 Tl ye ekran kartı alıp niye basit bir anakart aldınız ? Gaming anakartları tercih etseydiniz sıkıntı yaşamazdınız diye düşünüyorum :)

Merhaba. Mavi slota taktım ekran kartını. Ancak yine aynı performansı alıyorum. Servise vermelimiyim?

Kardeşim. Ekrankartı driverlerini tamamen sil ve en baştan kurulum yap. Sorunun çözülmüş olması lazım. Eğer bütün çabalarına rağmen sorun çözülmüyorsa servise gönder.

Kardeşim. Ekrankartı driverlerini tamamen sil ve en baştan kurulum yap. Sorunun çözülmüş olması lazım. Eğer bütün çabalarına rağmen sorun çözülmüyorsa servise gönder.
Malesef. Sorun çözülmedi. 14.4 Driver yüklü' idi. 14.7 Beta kurdum. Ancak yine'de sorun çözülmedi.
Not: Ekran kartı X16 V3.0 destekliyor. Ama benim ekran kartım X16 V2.0 ' da çalışıyor.

X16 V2.0 ' da çalışması sorun oluşturuyor olabilir mi ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı