R9 290 Tri-X Sistem Toplama

poten_za

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I5 12400f - Asus B660 Prime B-660 Plus D4 - Zotac 3070 Ti - CM Masterbox TD500 V2 Mesh - 2x16 Netac DDR4 3600mhz - Asus TUF VG27AQ
Arkadaşlar 3 tane resim ekledim. Alacağım bilgisayarı oyun, internet, müzik gibi işlemlerde kullanacağım. Eylül-Ekim ayı oyun diğer zamanlar ise internet, müzik vs. gibi kullanacağım. 3 tane sistem ekledim resimlerde. Ben şimdiye kadar hep Intel kullandım yani Amd nasıl bir tepki verir oyun ve normal kullanımda bilemiyorum. Aslında aralarında pek fiyat farkı yok ama yine de sizlerden sistemi almadan önce bilgi almak istedim. Elimde monitör 700 watt zalman güç kaynağı bulunmakta o yüzden gerek yok. Sizlerden ricam bu 3 sistem içerisinde istediğim kullanma özelliklerine göre tavsiyelerde bulunmanız. Bu kadar pahalıya gerek yok veya şunları çıkar gibi tavsiyelerde bulunabilirseniz sevinirim. Anakartta optik ses çıkışı olmak zorunda.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Elimde HP 23" 3D 1080p full HD 5 MS monitör var

Maalesef 120 gb yetmiyor. Kasa biraz da temsili

1600 mhz ile arasında 10 tl gibi fark var

Epey fiyat farkı olsa almam ama fark yok. Asıl sıkıntıyı ekran kartı-anakart-işlemci üçlüsünde çekiyorum fiyatı bunlar artırıyor.

eğer AMD cpu alacaksan bu sisteme birde CPU soğutucu ekle. Çünkü stok fanlar yeterli değil hemde çok fena ses yapıyorlar.
AMD 8350 yerine 8320 alabilirsin 500mhz için o kadar fazla para verilmez o paraya soğutucu al. Anakart ise o kadar pahalı anakartta gerek yok onun yerine Asus m5A97 R20 modelini alabilirsin.
istersen o parayada ekran kartının bir üst modelini alabilirsin. Ram hızından da kısabilirsin 1600mhz ramler yeterli bence.

Soğutucu cooler master hyper 212 var onu kullanacağım. Önceden bem gtx770 ve i5 4670k kullandım. Amd sistem ile aynı performansı elde edebilir miyim çekincelerim var

eğer oyun oynayacaksan aynı performansı alırsın.
ama video ses çevirim 3d modelleme işlerinde biraz i5 4670k'dan geride.
ama alacağın amd cpu overclock manyağı olduğu için overclokla i5 4670k'yi geçer.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı