r9 290'larda siyah ekran ve fan tıkırtısı

Chomper

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Amd nin saphire r9 290 tri-x ve powercolor r9 290 pcs+ modellerinin genelinde, yerli ve yabancı forum/videolarda sık sık siyah ekran hatası ve fanlardan gelen garip sürtünme, tıkırdama şikayeti var. Acaba bu durum hepsinde mi var yoksa şans işi midir? Siyah ekran olayı güncellemelerle aşılabilir mi? Çünkü gerçekten çok büyük bir problem şikayetlerde 5 10 dakikalık oyun suresinden sonra olduğu belirtiliyor ki bu korkunç. Yoksa amd den vaz mi geçmeliyim?

Overclock yaptıysalar olabilir, güç kaynağı yetmeyebilir, oc'ye bağlı fazla ısınma vs. gibi bir sürü neden var ki bu genellikle asus modellerinde oluyor diye biliyorum.

Hocam amd hep kötüleniyor. Bilmiyorum ancak Sosyal'de durum böyle. Ben de yazılım desteği olarak Nvidia tercih etmenizden yanayım.

Yazılım desteği olarak bu iyi diye bir şey yok amd gaming evolved programını yükleyerek nvidia'daki özellikleri amd'de de yaşayabilirsiniz güncellemeler size bildirerek yükleniyor oyunlarda tekrardan auto optimizasyon seçeneği ile bir kaç fps daha fazla alabiliyorsunuz. Ki mantle teknolojisini unutmayalım.

+ olarak oyun oynayarak rp kazanıp çekilişlere katılıp donanım parçası kazanabilir ve yine rp'lerle oyun alabilirsiniz.

O ram değerini boş verin o testin yapıldığı ram değerini göstermek amaçlı konulmuştur. r9 280x toxic 4 gb ram'le bile çalışır.

Orada gösterilen değerler illa bunu almalısınız diye bir zorunluluk gerektirmemektedir. Ve yine dediğim gibi testin yapıldığı bilgisayarın özelliklerini belirtmek amacıyla yazılmıştır.

Soğutmayı Amd sağlamıyor ki ? Tri-x dediğiniz Sapphire ' nin modelleri. Siz gidip Asus model alırsanız böyle bir sorun kalmaz. Amd kötülemeye gerek yok. Gpu Amd ' nin. Soğutma farklı firmaların. Umarım anlatabilmişimdir. Amd' nin kartlarında sorun yok. Markalarda var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı